Przerwy w bankach. Prace serwisowe w weekend

Źródło:
tvn24.pl
Adam Glapiński o wzroście inflacji w 2024 roku
Adam Glapiński o wzroście inflacji w 2024 rokuNBP
wideo 2/5
Adam Glapiński o wzroście inflacji w 2024 rokuNBP

PKO BP, Pekao, Santander, ING Bank Śląski, Millennium, Alior, Credit Agricole, Pocztowy - te banki zaplanowały prace serwisowe na najbliższy weekend. W niektórych przypadkach lepiej wyposażyć się w zapas gotówki.

PKO BP

"Potrzebujemy chwili na prace techniczne, dlatego w niedzielę 16.06.2024 w godzinach 00:00 – 12:00 nie będzie można: korzystać z serwisu internetowego iPKO, iPKO biznes, funkcji otwartej bankowości oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi Płacę z iPKO" - podał PKO BP w komunikacie.

Dodał, że "w czasie przerwy będzie można wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą BLIK i aplikacji IKO", a "wszystkie karty będą działać w bankomatach i sklepach stacjonarnych", przy czym "w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty".

"Dodatkowo we wtorek 18.06.2024 w godzinach 01:30 – 04:40 nie będzie można: wykonać transakcji kartą oraz BLIKIEM w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego; nadać PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO; zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure" - podano w komunikacie.

Wyjaśniono, że "mogą też wystąpić trudności podczas: płatności kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych; wypłat kartą z bankomatów innych banków; podpięcia kart w Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY!, Xiaomi Pay i płatności nimi".

"Jeśli możesz, prosimy wszystkie ważne transakcje wykonaj wcześniej" - zaapelowano w komunikacie.

Bank Pekao

"W dniach 14-17.06.2024 r. przeprowadzimy prace serwisowe" - zapowiedział Bank Pekao.

W komunikacie do klientów podano, że "od 14 czerwca od godz. 18.00 do 17 czerwca do godz. 10.00" mogą mieć trudności "w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w funduszach TFI Allianz Polska S.A. w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay".

Napisano także: "17 czerwca w godz. 1.00-4.30:

- nie skorzystasz z BLIKA w aplikacji PeoPay, - nie doładujesz telefonu w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay, - nie zlecisz przelewu z karty kredytowej, - nie zrealizujesz transakcji internetowej z użyciem kodu 3-D Secure, - możesz mieć trudności w korzystaniu z karty debetowej, bankomatów i terminali płatniczych naszego banku".

"Wszystkie tego typu operacje zaplanuj wcześniej" - wskazano.

Santander Bank Polska

Santander przekazał, że z soboty na niedzielę (15/16 czerwca) w godzinach 23.00-6.30 z powodu prac serwisowych niedostępne będą następujące usługi: Bankowość internetowa, Aplikacja mobilna, Przelewy natychmiastowe (Express Elixir, Bluecash), Płatność w sklepach internetowych (Przelew24), BLIK, Kantor Santander.

ING Bank Śląski

"W nocy z soboty na niedzielę, 15/16 czerwca, od 23:30 do 6:00 planujemy prace serwisowe" - podano w komunikacie.

ING Bank Śląski napisał, że "w tym czasie nie będą działać niektóre nasze usługi, w tym:

- Bankomaty i wpłatomaty; - System bankowości internetowej Moje ING i aplikacja Moje ING mobile; - System bankowości internetowej ING Business i jego wersja mobilna; - Płatności BLIK; - Przelewy ekspresowe; - Płatności internetowe za pomocą Płać z ING; - Płatności kartami w internecie z 3D Secure, czyli te, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS; - Automatyczny pobór opłat za przejazd autostradami; - Specjalny interfejs PSD2".

Dodano, że "nie kupisz produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych)".

"Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych" - poinstruowano.

Bank Millennium

"W nocy z soboty na niedzielę, 15-16 czerwca w godz. 1:30- 3:30 nie będą dostępne aplikacja mobilna i Millenet. Nie zapłacisz też BLIKIEM. Zaplanuj wcześniej ważne płatności!" - napisał bank.

"W czasie niedostępności możesz płacić kartą w punktach stacjonarnych i wypłacić gotówkę z bankomatu. Jeśli masz nową kartę, aktywuj ją, zanim zaczniemy prace serwisowe. Będą również działały karty dodane do portfela wirtualnego przed rozpoczęciem prac serwisowych" - wyjaśniono w komunikacie.

Alior Bank

"Informujemy, że w sobotę 15 czerwca od 9:00 do godziny 18:00 system inwestycyjny będzie niedostępny ze względu na prowadzone prace serwisowe" - napisano w komunikacie.

Credit Agricole

Bank poinformował, że "w nocy z soboty na niedzielę (15/16.06), od 23:00 do 10:00 nie będą dostępne: aplikacja mobilna, CA24 eBank, Przelew Online oraz BLIK".

"W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy. Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - napisano w komunikacie.

Dodano, że "dodatkowo w nocy z piątku na sobotę (14/15.06), od 3:00 do 5:00 nie będzie dostępny kantor w aplikacji CA24 Mobile".

Bank Pocztowy

"Informujemy, że w dniu 16 czerwca 2024 r. w godzinach 03.00-08.00, będą prowadzone prace administracyjne, które mogą skutkować poniższymi utrudnieniami przy transakcjach dokonywanych kartami: brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych oraz brak możliwości dokonania transakcji kartą w Internecie z usługą 3DS, brak możliwości pobrania kodu CVC2 przy pobieraniu szczegółów karty oraz brak udostępnienia numeru karty wirtualnej zaraz po złożeniu wniosku" - napisał bank w komunikacie.

Autorka/Autor:kris/ams

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Płace rosną, ale brakuje rąk do pracy. - Z pracownikami jest problem, szczególnie tymi sezonowymi - mówi właściciel sieci hoteli nad morzem. Specjaliści mówią o napiętej sytuacji, a problem może się jeszcze pogłębiać.

Problemy z pracownikami sezonowymi. "Zrezygnowałam, moja psychika jest ważniejsza"

Problemy z pracownikami sezonowymi. "Zrezygnowałam, moja psychika jest ważniejsza"

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 sierpnia 2024 roku Polskie Linie Lotnicze LOT tymczasowo zawieszają możliwość transportu psów na pokładzie samolotu oraz w luku bagażowym na rejsach do Stanów Zjednoczonych. Powodem są nowe przepisy wprowadzone w USA.

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Źródło:
tvn24.pl

W szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego wierzy zaledwie co czwarty tak zwany gniazdownik - wynika z raportu Otodom. Jednak, jak wynika z badania, 40 procent z nich patrzy w przyszłość pozytywnie, licząc na pomoc w sfinansowaniu lokum, a także na zmiany na rynku.

Gniazdownicy nie widzą szans na kredyt

Gniazdownicy nie widzą szans na kredyt

Źródło:
PAP

Władze hiszpańskiego miasta Calpe zakazały turystom "rezerwowania" miejsc na plaży poprzez zostawianie tam krzeseł, parasoli czy leżaków. Plażowiczom, którzy nie zastosują się do nowych regulacji, grozi kara w wysokości 250 euro, czyli około 1070 złotych.

Będą kary za "rezerwowanie" miejsc na plaży. Władze ostrzegają turystów

Będą kary za "rezerwowanie" miejsc na plaży. Władze ostrzegają turystów

Źródło:
CNN

Wymóg posiadania polskiego prawa jazdy przez kierowców tak zwanych taksówek na aplikację z jednej strony może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, ale z drugiej spowodować powstanie problemów społecznych - przekazał Maciej Mysona z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jak informuje Uber, po zmianie przepisów odeszło 30 procent kierowców, co wpłynęło na wzrost cen i dłuższy czas oczekiwania.

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Źródło:
PAP

Za opóźniony lub odwołany lot przysługuje rekompensata w wysokości od 250 do 600 euro, natomiast przy opóźnieniach pociągu kwota 25 lub 50 procent ceny biletu - wyjaśnia Renata Yanisiv, koordynator ECK Polska. W przypadku noclegów reklamować można każdą niezgodność z umową lub ofertą hotelu.

Odwołany lub opóźniony lot? Należy ci się odszkodowanie

Odwołany lub opóźniony lot? Należy ci się odszkodowanie

Źródło:
PAP

Mieszkanka Żarowa w województwie dolnośląskim padła ofiarą oszustwa po wystawieniu na sprzedaż dziecięcej hulajnogi. 47-latka uwierzyła oszustom podszywającym się pod pracowników portalu ogłoszeniowego, w wyniku czego straciła spore oszczędności. Policja przypomina, by w trakcie transakcji internetowych zachować ostrożność oraz rozwagę.

Chciała sprzedać hulajnogę, straciła 18 tysięcy złotych

Chciała sprzedać hulajnogę, straciła 18 tysięcy złotych

Źródło:
PAP, KPP w Świdnicy

W sobotę w Lotto padła główna wygrana w wysokości 2 milionów złotych. Tym razem nikt nie trafił szóstki w Lotto Plus. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 20 lipca 2024 roku.

Padła szóstka w Lotto

Padła szóstka w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

To jest bardzo cenna lekcja dla użytkowników tego oprogramowania, którzy powinni zastanowić się nad pewną heterogenicznością środowisk. Być może nie zawsze warto polegać na jednym rozwiązaniu - mówił na antenie TVN24 Marcin Maj, ekspert do spraw cyberbezpieczeństwa z portalu niebezpiecznik.pl, odnosząc się do globalnej awarii systemów informatycznych na całym świecie.

"Mamy tutaj do czynienia z ciosem w szczepionkę"

"Mamy tutaj do czynienia z ciosem w szczepionkę"

Źródło:
tvn24.pl

Globalna awaria oprogramowania powinna przypomnieć nam wszystkim, że trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy - napisał w sobotę na platformie X wicepremier, szef Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski odnosząc się do piątkowej awarii systemów Microsoft.

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

Źródło:
PAP

Polska ma fantastyczne plenery, miasta, w których można nagrywać, ale to się po prostu nie opłaca. To jest podstawowy problem, który trzeba rozwiązać, żeby przemysł filmowy zaczął kręcić się na dużo wyższych obrotach - mówił w programie Wstajesz i Weekend Maciej Sojka, producent filmowy, dziennikarz i pierwszy szef TVN24.

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

Źródło:
TVN24

Co roku liczna grupa Polaków planuje wypoczynek za granicą, decydując się na samodzielną organizację podróży. W takich przypadkach samochód staje się ich preferowanym środkiem transportu. Decydując się na taki krok warto pamiętać o ryzykach związanych z podróżowaniem poza granicami Polski. Należy się upewnić, czy polisa ubezpieczeniowa, jaką posiadamy, obejmuje nie tylko nasz cel podróży, ale również kraje, przez które będziemy przejeżdżać.

Samochodem za granicę? O tym trzeba pamiętać

Samochodem za granicę? O tym trzeba pamiętać

Źródło:
tvn24.pl

- My, jako zwykli użytkownicy, możemy tylko trzymać kciuki. Natomiast branża cyberbezpieczeństwa, koledzy, koleżanki, wyciągają wnioski, zastanawiają się, co można zrobić - powiedział Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl, pytany w "Faktach po Faktach" o to, czy możemy uniknąć powtórki z dzisiejszej światowej awarii oprogramowania.

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Źródło:
tvn24.pl

Bruce Springsteen, legenda amerykańskiego rocka, dołączył do klubu muzyków, których majątek przekracza miliard dolarów - wynika z szacunków magazynu "Forbes".

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Źródło:
PAP

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Nieudzielenie pracownikowi czternastodniowego urlopu jest naruszeniem przepisów o urlopach wypoczynkowych - mówi redakcji biznesowej tvn24.pl Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że inspektor pracy może skierować do pracodawcy wystąpienie o usunięcie stwierdzonych naruszeń.

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie całego kraju kilka serii leku na receptę o nazwie Konaten. Powodem decyzji jest uzyskanie wyniku poza specyfikacją jakościową.

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Nowa edycja dopłat do fotowoltaiki ruszy 2 września - przekazała na konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu w przypadku nowych instalacji będzie dodatkowy zakup magazynu energii. W ramach programu będzie można dostać do 28 tysięcy złotych.

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu, 19 lipca, w Eurojackpot padło pięć wygranych II stopnia oraz siedem III stopnia. Nie odnotowano głównej wygranej, co oznacza, że kumulacja rośnie.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Pod koniec lipca ceny paliw mogą być najniższe w tym roku - przewidują eksperci portalu e-petrol.pl. Kierowcom sprzyja zahamowanie wzrostu notowań ropy na światowych rynkach, a także umacniający się złoty.

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Źródło:
PAP

"Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami o cenach energii" - pisze Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dodając, że nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd. "To kolejna fala ataków, która ma na celu sianie strachu w społeczeństwie i wyłudzanie danych oraz pieniędzy" - ostrzega resort klimatu.

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na objęcie przez Artura Olecha stanowiska prezesa zarządu PZU - przekazano w piątkowym komunikacie. W trakcie posiedzenia komisja wyraziła także zgodę między innymi na powołanie Bartosza Kubika na prezesa BOŚ, a także Mirosława Czekaja na prezesa BGK.

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Źródło:
PAP

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl