Podróżujesz z małym dzieckiem? Nie wszędzie możesz pojechać

Z kraju

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla Ludzi", cz.3

Wybierasz się w podróż z małym dzieckiem? W programie "Biznes dla Ludzi" wyjaśniamy, jak przygotować się do wyjazdu z kilkumiesięcznym bobasem.

- Każdy rodzic, zastanawiając się nad wyjazdem, powinien skonsultować się z pediatrą. Są bowiem takie przypadki, np. przewlekłe choroby dziecka, które uniemożliwiają mu wyjazdy do niektórych krajów. Chodzi o takie regiony, gdzie jest inne ciśnienie, np. w górach lub tam, gdzie jest bardzo upalnie - tłumaczy Justyna Niebutkowska z grupy Europ Assistance.

Podkreśla, że rodzice muszą pamiętać, aby nie podróżować z dzieckiem do 3. miesiąca życia. - Ono powinno dorastać i aklimatyzować się w warunkach domowych w Polsce - dodaje.

Pomoc medyczna

Niebutkowska przypomina, że do wyjazdu z maluchem należy się dobrze przygotować. - Małe dziecko może potrzebować pomocy medycznej, gdyby wydarzyło się coś nieprzewidzianego na miejscu. Dlatego trzeba koniecznie dowiedzieć się, jakie warunki pomocy medycznej obowiązują w danym rejonie - zaznacza. - Jeżeli jedziemy do krajów Unii Europejskiej, to możemy zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pozwala ona na uzyskanie świadczeń medycznych w krajach UE. Właścicielowi karty przysługują świadczenia w tym samym zakresie, co obywatelom kraju, w którym spędza wakacje - precyzuje. Dodaje, że warto również wykupić dodatkowo turystyczną polisę ubezpieczeniową. - Ułatwi to zorganizowanie pomocy na miejscu i zwrot poniesionych kosztów - tłumaczu gość "Biznesu dla Ludzi".

Program „Biznes dla Ludzi” od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.15.

Autor: tol / Źródło: TVN 24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock