Oddziały Raiffeisen Bank Polska czeka zmiana nazwy

Z kraju

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/4

Oddziały Raiffeisen Bank Polska czeka rebranding - poinformowała tvn24bis.pl rzecznik BGŻ BNP Paribas, który przejmuje podstawową działalność RBP.

Bank BGŻ BNP Paribas podał w kwietniu, że kupi podstawową działalność Raiffeisen Bank Polska od Raiffeisen Bank International AG za 3,25 mld zł.

Działalność ta obejmuje m.in. obsługę małych i średnich firm, bankowość korporacyjną, działalność detaliczną oraz private banking, ale z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych.

Zakończenie transakcji planowane jest w czwartym kwartale 2018 roku. Na jej przeprowadzenie zgodziły się już Komisja Nadzoru Finansowego oraz Komisja Europejska.

- Po fuzji prawnej, która, jak spodziewamy się, nastąpi w czwartym kwartale bieżącego roku kolejnym ważnym krokiem w procesie połączenia obu instytucji będzie rebranding oddziałów Raiffeisen Bank Polska, który chcielibyśmy przeprowadzić wiosną przyszłego roku - poinformowała tvn24bis.pl Izabela Tworzydło, rzecznik prasowy BGŻ BNP Paribas.

Dodała, że jest jednak za wcześnie, by mówić, pod jaką marką będą one funkcjonowały.

Kolejna zmiana nazwy

Przypomnijmy, że na początku września Bank Zachodni WBK, trzeci największy bank w Polsce pod względem sumy aktywów, oficjalnie zmienił nazwę na Santander Bank Polska.

Siedziba banku została przeniesiona z Wrocławia do Warszawy, zmianie uległ również adres strony internetowej banku.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock