Kazimierz Smoliński nie jest już wiceministrem infrastruktury

Z kraju

TVN24BiS /Morawiecki o nagrodach dla ministrów: swoją przeznaczyłem na cele charytatywne

Dotychczasowy wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński potwierdził w czwartek na Facebooku, że premier Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję.

"Premier Mateusz Morawiecki przyjął moją dymisję z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury złożoną z chwilą rozwiązania Rządu Beaty Szydło. Przez prawie 2,5 roku miałem swój udział w wdrożeniu w życie ważnych projektów dla Polski, szczególnie Pomorza. Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę. Teraz przede mną nowe wyzwania" - napisał Smoliński na Facebooku.

Zmiany w rządzie

Kazimierz Smoliński był w rządzie Beaty Szydło wiceministrem infrastruktury i budownictwa, a w ostatnich dniach występował jako wiceminister inwestycji i rozwoju (w związku z przesunięciem działu budownictwa do ministerstwa kierowanego przez Jerzego Kwiecińskiego). Media podawały ostatnio nieoficjalnie, że Smoliński oraz drugi dotychczasowy wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski należą do pierwszych wiceministrów, których premier Mateusz Morawiecki odwołał w ramach zapowiadanej redukcji osób zajmujących wysokie stanowiska w rządzie. Trzeci wiceminister, którego dymisję przyjął premier, o czym poinformował w czwartek PAP szef KPRM Michał Dworczyk, to Jarosław Pinkas, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Odchudzanie rządu

Podczas niedawnego wystąpienia, zapowiadającego "odchudzenie" rządu, premier przypomniał, że po powstaniu nowego gabinetu wiceministrowie składają dymisję, a szef rządu ma zwyczajowe trzy miesiące na decyzję, czy chce ich pozostawić, czy odwołać. Z kolei Dworczyk poinformował PAP, że w związku z tym, iż powołanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego nastąpiło 11 grudnia, ostateczny termin przyjęcia lub odmowy przyjęcia dymisji wiceministrów przez szefa rządu mija 11 marca.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia.org/P.Tracz/KPRM

Tagi:
Raporty: