Z ministerstwa na fotel prezesa. Negocjował offset, pokieruje surowcowym gigantem

TVN24 Biznes

Ministerstwo RozwojuRadosław Domagalski-Łabędzki nowym prezesem KGHM

Premier Beata Szydło odwołała z funkcji wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego- Łabędzkiego. Rada Nadzorcza KGHM powołała go na prezesa KGHM - poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

- Pani premier odwołała wiceministra Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji. Jest powołany przez radę nadzorczą KGHM na prezesa - powiedział Bochenek.

Prezes KGHM

Były wiceminister zastąpił Krzysztofa Skórę, odwołanego dzisiaj z funkcji prezesa spółki przez radę nadzorczą KGHM.

Domagalski-Łabędzki został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju 7 grudnia 2015 roku. W resorcie zajmował się m.in. promocją polskiej gospodarki w kraju i za granicą, polityką eksportową, w tym kwestiami związanymi z umowami offsetowymi. W latach 2006-2013 pełnił funkcję prezesa zarządu w Magellan Trading Co. Ltd w Chinach. Jest współzałożycielem Polski-Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju. Wcześniej pracował jako prawnik w GSP Group Sp. z o.o. w Łodzi, a także w American Enterprise Institute w Waszyngtonie – jednym z największych amerykańskich think tanków.

Ukończył studia Executive MBA na Rutgers University w New Jersey. Był stypendystą Uniwersytetów w Műnster i Mannheim w Niemczech. W 2003 roku uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Łódzkim.

Strategiczna spółka

KGHM jest jedną z największych polskich spółek Skarbu Państwa. Jest jednym z czołowych na świecie producentów miedzi i srebra. Obecnie Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji KGHM. Pozostała część jest w rękach polskich i zagranicznych akcjonariuszy indywidualnych i instytucjonalnych.

Zobacz, Radosław Domagalski-Łabędzki o CETA:

Gościem TVN24 BiS był Radosław Domagalski-ŁabędzkiTVN24 BiS

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Rozwoju