Z kraju

Czołowy polityk PiS członkiem zarządu PZU. "Nie będzie żądał złotych mercedesów"

Z kraju

tvn24Beata Kempa o Andrzeju Jaworskim

Poseł PiS Andrzej Jaworski z dniem 14 maja został powołany na członka Zarządu PZU - poinformowała w piątkowym komunikacie firma. - PZU tylko na tym zyska. Na pewno nie będzie żądał złotych mercedesów, nie będzie prowadził bizantyjskiego stylu życia za pieniądze publiczne - mówiła o tej nominacji w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premiera.

- Jest bardzo dobrym fachowcem i uważałam, że powinien być w tych obszarach, które są gospodarcze (...) Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat i wydaję o nim jak najlepszą opinię - dodała.

Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest rok 2016.

O Jaworskim

Andrzej Jaworski w 1995 roku ukończył studia humanistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury. Absolwent studiów doktoranckich z zakresu politologii i nauk społecznych na ATK w Warszawie - rok 1999 (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Ukończył wiele szkoleń i studiów podyplomowych m.in. "Modernes Firmenmanagement: Marketing und Finanzen" (Berlin International Academy) i "The Baltic Sea Environment" (The Baltic University). W latach 1999-2003 pełnił kolejno funkcje: głównego specjalisty a następnie wicedyrektora ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W latach 2003-2006 pełnił funkcję wiceprezesa a następnie prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa sp. z o.o. Andrzej Jaworski w latach 2006-2008 był prezesem Zarządu Stocznia Gdańsk S.A. Dodatkowo pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej MCSE sp. z o.o., Przewodniczącego Rady Nadzorczej KE Energa, oraz Członka Rady Nadzorczej PKP Intercity. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI, VII i VIII kadencji, obecnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.

Zobacz. Raport: Ok. 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód

Raport: Ok. 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: