Zwolnienia w znanej firmie technologicznej. "Trudna decyzja o reorganizacji"

Autor:
jr/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Podjęliśmy trudną decyzję o reorganizacji, która pociągnęła za sobą konieczność rozstania się z około 150 pracownikami i kontraktorami - przekazał TVN24 Biznes Kuba Filipowski, współzałożyciel firmy Netguru. - Zmiany były konieczne, aby dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i przygotować firmę na nowe wyzwania - stwierdził.

Firma Netguru potwierdziła w odpowiedzi na pytania TVN24 Biznes, że zwolniła około 150 osób. Wcześniej nieoficjalne informacje w tej sprawie otrzymaliśmy od osób związanych ze spółką. Na koniec poprzedniego roku w firmie zatrudnionych było 900 osób.

- Potwierdzamy, że podjęliśmy trudną decyzję o reorganizacji, która pociągnęła za sobą konieczność rozstania się z około 150 pracownikami i kontraktorami - przekazał TVN24 Biznes Kuba Filipowski, współzałożyciel Netguru.

- Zmiany te były konieczne, aby dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i przygotować firmę na nowe wyzwania - dodał.

O Netguru

Netguru zajmuje się tworzeniem oprogramowania oraz usługami doradczymi z zakresu tworzenia i rozwoju produktów cyfrowych. Powstała w 2008 roku, jej współzałożycielami są Wiktor Schmidt i Kuba Filipowski.

Funkcję prezesa zarządu pełni Marek Talarczyk.

W 2018 roku Netguru znalazła się na prestiżowej liście tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie, opublikowanej przez brytyjski dziennik "Financial Times". Oprócz Netguru znalazło się na niej 20 przedsiębiorstw z Polski, w tym CD Projekt, Cloud Technologies, RTB House czy Codewise.

Czytaj też: Kolejna fala zwolnień w technologicznym gigancie. Pracę mają stracić tysiące osób

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości