Polska wyprzedza Szwajcarię. Ranking miast dla start-upów

Tech

ShutterstockWarszawa znalazła się w rankinku najlepszych miejsc dla start-upów.

W tegorocznym rankingu miejsc dla start-upów, sporządzonym przez portal eu-startups.com, stolica Polski znalazła się wysoko wśród 50 miast europejskich.

Eu-startups.com sporządził ranking na podstawie liczby zarejestrowanych firm w bazie start-upów, liczby zarejestrowanych inwestorów na liście "aniołów biznesu" oraz liczby odwiedzin portalu przez użytkowników z poszczególnych krajów. Ranking jest publikowany raz do roku, od 2011 r. Autorzy zaznaczają, że zestawienie to odzwierciedla przede wszystkim aktywność firm w cyfrowej sferze.

Na pierwszym miejscu znalazł się Londyn, po raz pierwszy Berlin znalazł się na miejscu drugim, wyprzedzając Paryż. Na czwartym miejscu znalazł się Amsterdam, Barcelona wyprzedziła Madryt, który zajął szóstą pozycję. W pierwszej dziesiątce znalazł się Dublin, Kopenhaga i Mediolan.

W rankingu wzięto pod uwagę 50 miast. Stolica Polski znalazła się na 14. miejscu.

- Warszawa wyprzedziła Zurich. To ogromny postęp stolicy Polski, w 2011 i 2012 nawet nie weszła do pierwszej piętnastki - komentują autorzy raportu.

Ich zdaniem, ranking może nie być rzeczywistą miarą siły miast, ale za to dobrze oddaje trendy, jakie zachodzą w świecie start-upów.

Zobacz, jak wystartować z własnym biznesem:

Start-up: od pomysłu do realizacji. Sprawdź, jak wystartować z własnym biznesemTVN24 BiS

Autor: eu-startups.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock