TVN24 Biznes | Tech

#Messengerisoverparty na Twitterze. Internauci żartują z awarii Facebooka

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
mbl/ToL
Źródło:
Twitter, TVN24
Awaria Facebooka. Relacja Marcina Wrony z USA
Awaria Facebooka. Relacja Marcina Wrony z USA
wideo 2/3
Awaria Facebooka. Relacja Marcina Wrony z USA

Hashtagi #facebookdown i #messengerisoverparty są jednymi z najpopularniejszych na Twitterze. Ten pierwszy ma około 1,4 miliona wątków. W każdej sekundzie internauci z całego świata wrzucają po kilkanaście nowych memów i żartów z awarii Facebooka.

Na kilkugodzinnej awarii Facebooka, Insagrama, Messengera i WhatsAppa zyskał przede wszystkim Twitter. Wielu internatów w momencie awarii przeniosło się właśnie na ten portal społecznościowy. 

"Witamy dosłownie wszystkich" - napisali przedstawiciele Twittera w poniedziałek po południu. Post polubiło ponad 3 miliony osób. "Cześć i szczęśliwego poniedziałku" - odpowiedział Instagram i dodał emotikonę skrzywionej twarzy. "Jak się masz menedżerze mediów społecznościowych Instagrama?" - zapytano z konta Reddit.

Z awarii Facebooka żartują użytkownicy Twittera, wrzucając memy z hastagiem #facebookdown i #messengerisoverparty. W każdej sekundzie przybywają nowe tweety. Jedni żartują z tego, jak smutni byli po utracie dostępu do Facebooka. Inni piszą, co na tym zyskali - w ciągu sześciu godzin można było wyspać się albo przeczytać książkę.

"Rzeczy które robiłem, kiedy FB, IG i WhatsApp nie działały: wyczyściłem mój rower, popatrzyłem na mój rower, porozmawiałem z moim rowerem" - napisał internauta o pseudonimie Pitero.

Zuckerbergowi nie jest do śmiechu

Ponad trzy miliardy użytkowników nie mogły korzystać z Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa przez ponad 6 godzin. Awaria rozpoczęła się w poniedziałek około godziny 17.40 czasu polskiego. Problemy spowodowały największy od ponad roku, prawie pięcioprocentowy spadek ceny akcji Facebooka na Wall Street.

Jak podał portal Bloomberg, szacowana wartość majątku założyciela Facebooka spadła o ponad 6 miliardów dolarów. Tym samym Mark Zuckerberg spadł o jedno miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata. Za problemy przeprosił na swoim profilu na Facebooku.

Czytaj też: Dlaczego Facebook przestał działać? Ekspert wyjaśnia

Autor:mbl/ToL

Źródło: Twitter, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Twitter

Pozostałe wiadomości