Niedziele wolne od handlu

Niedziele wolne od handlu

Coraz mniej sklepów nie pracuje w niedziele niehandlowe. W związku z tym władze zapowiadają radykalne zmiany i zaostrzone przepisy. Ustawa ma już podpis prezydenta. Do tej pory handlowcy mieli niemało inwencji, jak zakazy omijać. Czy teraz się poddadzą? Łukasz Wieczorek.

W niedzielę 2 lutego sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Poprzednia niedziela 26 stycznia była niedzielą handlową.

W niedzielę 12 stycznia sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypada 26 stycznia.

Rok 2020 przynosi kolejne zaostrzenie niedzielnego zakazu handlu. O ile w 2019 roku większe zakupy mogliśmy zrobić w piętnaście niedziel, to teraz będzie ich jedynie siedem. Handlowe będą dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

W niedzielę 13 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko mniejsze placówki, w których za ladą staną ich właściciele.