Paliwa znów tanieją. Sprawdź, ile zapłacisz na stacjach

Rynki

JirkaF / PixabayPaliwa znów tanieją

W tym tygodniu po raz kolejny notujemy niższe ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach, ale też po raz pierwszy od początku października nie wzrosła średnia krajowa cena autogazu - informuje BM Reflex. Za PB 95 trzeba zapłacić średnio 4.35 zł za litr, PB 98 kosztuje 4.70 za litr, olej napędowy 4.30 zł za litr a LPG 2.12 zł za litr.

Na części stacji ceny LPG zostały nieznacznie skorygowane w dół. Może to być sygnałem do zahamowania dalszych podwyżek cen na stacjach, a może nawet początek kolejnych spadków.

Z kolei w przypadku pozostałych paliw, a zwłaszcza benzyn obniżki w detalu w przyszłym tygodniu stoją pod znakiem zapytania. Powodem jest ponowny wzrost cen hurtowych, w skali odpowiadającej obniżkom z poprzedniego tygodnia.

Ile zapłacimy?

W tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy w województwach pomorskim i dolnośląskim. Za litr bezołowiowej 95 płacimy tu średnio 4,27 zł. Olej napędowy najtańszy jest w województwie małopolskim średnio po 4,25 zł za litr

Najdroższe paliwa mamy w województwie zachodniopomorskim, tu litr Pb 95 kosztuje średnio 4,47 zł, a diesla 4,37 zł.

Najtaniej - średnio po 2,06 zł za litr - autogaz możemy kupić w województwie lubelskim, a najdrożej za LPG płacimy w zachodniopomorskich i warmińsko-mazurskim - średnio po 2,16 zł za litr W zależności od lokalizacji i rodzaju stacji notujemy duże zróżnicowanie między minimalnymi i maksymalnymi poziomami cen dla poszczególnych paliw: benzyny nawet 60 gr/l, oleju napędowego 45 gr/l, autogazu 30 gr/l.

Średnie ceny paliw w województwachBM Reflex

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: JirkaF / Pixabay