Milionerzy przenoszą majątek do bezpiecznych przystani. I mają nowego faworyta

Pieniądze

wikipedia.org/CC BY-SA 2.5 | Adam.J.W.C.Szacuje się, że w 2016 roku do Australii przeniosło się około 11 tys. milionerów

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdetronizowane. Milionerzy w 2016 roku najchętniej przenosili się ze swoim biznesem do... Australii. Z drugiej strony, powody do niepokoju ma Francja, którą w ostatnich miesiącach opuściło aż 12 tys. najbogatszych.

Z szacunków New World Wealth wynika, że w 2016 roku do Australii przeniosło się około 11 tys. milionerów, podczas gdy rok wcześniej było to 8 tys.

Co ich przyciąga? Zdaniem autorów raportu, to przede wszystkim słoneczna pogoda, a także wysoko oceniany system opieki zdrowotnej, który jest uważany za lepszy niż w USA i Wielkiej Brytanii. Ponadto Australia jest postrzegana jako bezpieczne miejsce do życia i wychowywania dzieci, gdyż jest geograficznie odizolowana od konfliktów na Bliskim Wschodzi i kryzysu migracyjnego w Europie.

Ważny aspekt ogrywają również względy biznesowe. Jak wskazano, Australia jest dobrą bazą do prowadzenia działalności gospodarczej w azjatyckich krajach wschodzących, takich jak Chiny, Korea Południowa, Singapur i Indie.

Trump bez wpływu

Podobnie jak w ostatnich latach, wysoką pozycję zajęły Stany Zjednoczone, które przyjęły w 2016 roku 10 tys. milionerów z zagranicy. Co ważne, New World Wealth spodziewa się, że ten trend się utrzyma.

"Nie sądzimy, by nowe władze w Stanach Zjednoczonych miały duży wpływ. Spodziewamy się kolejnego dużego napływu do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku" - powiedział cytowany w raporcie Andrew Amoils, szef działu badań w New World Wealth.

W czołówce znajduje się również Kanada, która zdobyła 8 tys. nowych milionerów. Jak wynika za badania, Chińczycy chętnie wybierają Vancouver, zaś Europejczycy - Toronto i Montreal. Chętnie wybierana przez milionerów jest także Wielka Brytania.

Ucieczka z Francji

Z drugiej strony, swego rodzaju exodus w ostatnich 12 miesiącach obserwowaliśmy we Francji, którą opuściło 12 tys. milionerów. Jak podaje New World Wealth, w sumie od 2000 roku kraj nad Loarą opuściło ponad 60 tys. najbogatszych.

Autorzy raportu jako jedną z przyczyn wskazują napięcia religijne, a także słabsze dane z tamtejszej gospodarki i ostatnie ataki terrorystyczne.

Raport opiera się na statystykach bogactwa, rankingach, informacjach wizowych, wywiadach z ekspertami ds. migracji oraz pośrednikami nieruchomości.

Osiem najbogatszych osób świata ma razem tyle pieniędzy co połowa ludzkości. Zobacz materiał z programu "Świat w południe" w TVN24 BiS (16.01.2017):

Osiem najbogatszych osób świata ma razem tyle pieniędzy co połowa ludzkościTVN24 BiS

Autor: mb/ms / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/CC BY-SA 2.5 | Adam.J.W.C.