Zrób go na srebrno, nie na szaro

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.comSrebrny to ulubiony kolor lakieru samochodowego

Czarny przegrał. Pierwszy raz w historii motoryzacji, w 2010 roku ludzie najczęściej kupowali samochody w kolorze srebrnym. Tak wynika z raportu firmy DuPont.

DuPont, jeden z najpotężniejszych koncernów chemicznych, przeanalizował 11 regionów na świecie, w tym m.in. Europę z Rosją, Brazylię, Chiny, Indie, Amerykę i Japonię. I okazało się, że trendy w motoryzacji zmieniły się – raport "Global Automotive Color Popularity" wykazał, że klienci najczęściej kupowali samochody w kolorze srebrnym.

Ten kolor lakieru wybierało 26 proc. nabywców samochodów, o 2 proc. więcej niż fanów czarnej barwy.

Chińczycy lubią srebrny

Analitycy zauważyli, że to zasługa największego rynku sprzedaży aut – Chin, gdzie najczęściej wybierano właśnie srebrzyste auta. Do tej pory w 58-letniej historii analiz firmy DuPont najczęściej wygrywał czarny.

Czarny wciąż jest jednak najpopularniejszym kolorem lakierów samochodowych w Europie, podobnie jak w USA. W Japonii króluje zaś biel.

Oto dziesiątka najpopularniejszych kolorów samochodów 2010 roku:

1. srebrny – 26 proc. 2. czarny – 24 proc. 3. biały – 16 proc. 3. szary – 16 proc. 5. czerwony – 6 proc. 6. niebieski – 5 proc. 7. brązowy/beżowy – 3 proc. 8. zielony – 2 proc. 9. żółty/złoty – 1 proc. 10. inne – 1 proc.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.com