YouTube i Wikipedia w służbie koncernów

Najnowsze

TVN24.plCoraz więcej firm wykorzystuje portale takie jak YouTube

Międzynarodowe koncerny coraz częściej wykorzystują do kreowania swojego image'u popularne serwisy internetowe, takie jak Wikipedia, YouTube czy Flickr. Europejski przodownikiem w takich działaniach jest monachijski koncern Siemens - pisze portal money.pl.

Jak wynika z międzynarodowych badań szwedzkiej firmy konsultingowej Hallvarsson & Halvarsson, z portali społecznościowych i internetowej encyklopedii Wikipedia korzysta już 80 procent europejskich koncernów. - Jeżeli przedsiębiorstwo stwierdza, że jest poddawane krytyce na Youtube, woli na nią odpowiedzieć za pomocą filmu, zamiast publikować komunikaty prasowe na swojej stronie internetowej - tłumaczy ten fenomen Marcus Eriksson z H&H.

Przykładowo, niemieckie przedsiębiorstwo Siemens ma własne kanały w serwisie Youtube, gdzie nie tylko informuje, w jaki sposób za pomocą narzędzi IT podnieść wartość naszego przedsiębiorstwa, ale także pracuje nad swoim wizerunkiem.

Według Erikssona, firmy w podobnym celu wykorzystują także serwis fotograficzny Flickr, portal prezentacji multimedialnych Slideshare oraz możliwości streamingu oferowane przez iTunes.

Najpopularniejszym narzędziem stała się jednak internetowa encyklopedia Wikipedia. Przedsiębiorstwa mogą tu same redagować swoje wpisy, a ich ewentualne manipulacje nie zawsze są zauważane przez społeczność internetową - pisze money.pl.

Nie tylko image

Gwałtownie rosnąca popularność portali społecznościowych daje przedsiębiorstwom nie tylko możliwość wymuskania swojego wizerunku. Badania H&H wykazały, że z tych kanałów korzystają coraz częściej akcjonariusze i analitycy poszukujący informacji.

Około 90 procent analityków, akcjonariuszy i dziennikarzy ekonomicznych ankietowanych przez H&H podaje, że informacji finansowych poszukują nie tylko na stronach internetowych przedsiębiorstw, lecz także w Wikipedii i na Youtube. - Należy być tam obecnym właśnie dlatego, by móc przekazywać informacje grupom docelowym - mówi Eriksson.

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl