Zlecenie - stawka, czas i miejsce wykonania - dowolne. Chociaż telepraca w Polsce wciąż raczkuje, to już widać, że robi to coraz szybciej. Bo o jej zaletach przekonują się i pracownicy i pracodawcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Nie tylko młode matki opiekujące się dziećmi, czy niepełnosprawni są zainteresowani pracą z domu. Do takiego rodzaju zatrudnienia przekonuje się coraz więcej osób, którzy z różnych powodów nie widzą siebie w biurze od godziny 9 do 17, między poniedziałkiem, a piątkiem. Jednak z jednoprocentowym udziałem telepracowników w rynku daleko nam do Finlandii czy Belgii, gdzie pracę z domu wybiera odpowiednio 17 i 11 proc. zatrudnionych.
Jeszcze dwa lata temu samo pojęcie kojarzyło się z telemarketingiem czy chałupnictwem. To się jednak zmienia. Z badań przeprowadzonych przez firmę DGA wynika, że 19 proc. przedsiębiorców zadeklarowało, że rozważa wprowadzenie możliwości pracy na odległość. Dla firm to ogromna oszczędność, chociażby na metrażu biura czy wykupie miejsca parkingowego. Musi jedynie zaopatrzyć pracownika w komputer podłączony do internetu i telefon.
Źródło: Puls Biznesu
Źródło zdjęcia głównego: TVN24