Połowa dorosłych internautów jest zadłużona

Najnowsze


Co drugi pełnoletni internauta korzysta z przynajmniej jednego kredytu - wynika z raportu firmy badawczej Gemius. Najczęściej jest to kredyt na karcie kredytowej, następnie pożyczki na rachunkach ROR i pożyczki gotówkowe.

Wyniki badania określają zainteresowanie usługami finansowymi, a także potencjał nabywczy i preferencje klientów. Sondaż pokazał, że w ciągu roku odsetek internautów korzystających z przynajmniej jednego kredytu wzrósł o 6 pkt. proc. z 45 proc. do 51 proc.

Najwięcej, bo 33 proc. badanych przyznaje się do zaciągania kredytu na karcie kredytowej. W ramach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego zapożycza się 14 proc. respondentów, a 13 proc. internautów spłaca kredyt gotówkowy. Co dziesiąty badany ma kredyt hipoteczny. Ponadto, 16 proc. pełnoletnich internautów zamierza w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zaciągnąć kredyt lub uzyskać kartę kredytową.

Badanie "Plany finansowe internautów 2007" przeprowadzone zostało pomiędzy 3 a 16 września br. w internecie na próbie 7244 osób.

Źródło: PAP