Kolejki na przejściu w Korczowej

TVN24 Biznes

TVN24Przejście graniczne w Korczowej

Nawet 20 godzin muszą czekać na odprawę ciężarówki wyjeżdżające na Ukrainę przez przejście graniczne w Korczowej na Podkarpaciu. Wjeżdżające do Polski przez to przejście czekają 16 godzin – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu kpt. Elżbieta Pikor.

Kilka godzin krócej na odprawę czekają kierowcy ciężarówek przekraczający granicę w Medyce. Na wyjazd czekają tam 13 godzin, a na wjazd – 6. Także kierowcy samochodów osobowych wjeżdżających do Polski muszą czekać na odprawę. W Krościenku jest to 8 godzin, w Korczowej - 4 godziny, natomiast w Medyce – 2 godziny dla wyjeżdżających.

Kolejki ciężarówek na przejściu w Korczowej utrzymują się od kilkunastu dni, od zablokowania przez kierowców przejścia granicznego i dojazdu do niego. Blokada trwała około doby. Kierowcy domagali się przede wszystkim zwiększenia liczby celników na przejściu oraz popierali celników, którzy żądają podwyżek pensji. Postulat zwiększenia obsady przejść został spełniony - zarówno w Korczowej, jak i w Medyce zwiększono liczbę celników na każdej zmianie.

Ponadto na przejściu w Korczowej jest jedyna na Podkarpaciu kontrola fitosanitarna i weterynaryjna, i z tego przejścia korzysta najwięcej ciężarówek.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24