Hakerzy zaatakowali sieć marketów budowlanych. Ukradli dane 53 mln klientów

Najnowsze

shutterstock.comHakerzy ukradli dane dotyczące kart bankowych użytych w ok. 56 mln transakcji

Amerykańska sieć hipermarketów budowlanych Home Depot poinformowała w czwartek, że do jej systemu włamali się hakerzy. Od kwietnia do września przejęli oni adresy e-mail 53 milionów klientów.

We wrześniu spółka ujawniła, że hakerzy ukradli dane dotyczące kart bankowych użytych w ok. 56 mln transakcji.

Jak zapewniono, przejęte bezprawnie spisy danych adresowych "nie zawierały haseł dostępu ani informacji na temat kart bankowych czy jakichkolwiek innych informacji wrażliwych lub osobistych".

Hakerzy nie dostali się do kont bankowych

Spółka przekazała, że jest w kontakcie z poszkodowanymi klientami w USA i Kanadzie i ostrzega ich przed oszustami, którzy mogą starać się wyłudzić poufne informacje za pośrednictwem poczty internetowej. Według Home Depot hakerzy początkowo dostali się do systemu, korzystając z loginu i hasła jednego ze sprzedawców. W posiadanie informacji o klientach weszli po zainstalowaniu złośliwego oprogramowania w systemach kas samoobsługowych na terenie USA i Kanady. Spółka, która 8 września przyznała, że padła ofiarą ataku hakerskiego, w połowie września podkreśliła, że "nie ma dowodów", by hakerzy zdobyli kody kart bankowych lub ingerowali w transakcje dokonywane w internecie.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com