Bakalland przejmuje Delectę. Akcje 40 proc. w górę

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatMateusz Walczak o giełdowej transakcji

Giełdowa firma Bakalland przejmuje właściciela marki Delecta - firmę Reiber Foods Polska. Bakalland kupił 100 proc. akcji, za 100 mln zł. Warunkiem transakcji jest emisja nowych akcji oraz pożyczka w wysokości ponad 50 mln zł. Rynek zareagował na transakcję wzrostem kursu Bakallandu o prawie 40 proc.

Bakalland to firma działająca na rynku bakalii. Jak informuje spółka w raporcie bieżącym, umowa dotyczy sprzedaży 100 proc. akcji Reiber Foods Polska (właściciela marki Delecta).

Wcześniej - 14 maja Bakalland podpisał umowę z firmą Innova Phoenix. Na jej mocy Innova tworzy spółkę, która przejmuje akcje właściciela marki Delecta (Reiber Foods Polska).

"Zgodnie z informacją otrzymaną przez Bakalland, cena sprzedaży 100 proc. akcji Delecta wynosi 100 milionów złotych" - czytamy w komunikacie spółki.

Przejęcie spółki

Bakalland, w zamian az majątek spółki utworzonej przez Innovę, wyemituje dla niej ponad 16 tys. akcji. "W celu częściowego sfinansowania nabycia 100 proc. akcji Delecta spółka zaciągnie pożyczkę pomostową od Inwestora w wysokości 55 mln złotych" - głosi komunikat. Pożyczka zostanie przejęta przez Bakalland.

"Zamiarem Bakalland jest zrefinansowanie pożyczki przejętej w wyniku połączenia w celu jej spłaty a gdyby refinansowanie takie nie nastąpiło, to pożyczka zostanie spłacona w drodze objęcia przez akcjonariuszy Bakalland akcji nowej emisji" - czytamy w komunikacie.

Autor: mn//gry/kwoj / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: bakalland.pl