Najnowsze

Najnowsze

Rosja przykręca kurek z ropą Niemcom

Rosja ograniczyła dostawy ropy naftowej do Niemiec - podał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". A niemieckie koncerny naftowe potwierdziły spadek dostaw.

Barszcz: pozwolenia na budowę do lamusa

Likwidacja pozwoleń na budowę, usprawnienie procedury podziału nieruchomości oraz wprowadzenie możliwości wcześniejszego uzyskania premii gwarancyjnej - to podstawowe założenia zmian w ustawach dotyczących budownictwa.

E-aptekom będzie lżej?

Ministerstwo Zdrowia zliberalizowało swoje podejście do aptek internetowych, pisze "Puls Biznesu". Jednak zanim wirtualni farmaceuci poznają zasady, na jakich będą funkcjonować, minie jeszcze trochę czasu.

Wciąż nie ma porozumienia w Aluminium Konin

Strajkujący pracownicy zakładów Aluminum Konin - Impexmetal SA pozwolili na pracę części wydziałów. Wprawdzie, pomimo pomocy rządowego mediatora, związkowcy nie porozumieli się z zarządem, protest jednak złagodzono.

Konsolidacja deweloperów

Tylko kilku, być może kilkunastu największych deweloperów zostanie za kilka lat na polskim rynku. Reszta zostanie przez nich przejęta lub zakończy działalność w ogóle, pisze "Rzeczpospolita".

"Propozycje PO korzystne, ale czy realne?"

Byli ministrowie finansów odnieśli się do pomysłu obniżenia podatków, autorstwa Platformy Obywatelskiej. Nie wszyscy wierzą, że projekt ma minimalne choćby szanse na realizację, ale zgodnie twierdzą, że takie posunięcie byłoby dla podatnika korzystne, pisze "Puls Biznesu".

Rządowy pomysł na tanie mieszkania

Jest szansa, że ceny mieszkań spadną. Minister budownictwa chce, by Sejm w trybie pilnym uchwalił ustawę ułatwiającą budowę nowych domów. Jednym z pomysłów jest odrolnienie wszystkich terenów w miastach, a także gruntów klasy 4, 5 i 6 na wsi - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Nowojorski parkiet znów pod kreską

Czwartkowa sesja na nowojorskiej giełdzie zakończyła się niewielkimi spadkami indeksów. Indeks 30 największych amerykańskich spółek Dow Jones stracił 0,25 pkt., aby zamknąć się na poziomie 13235,88 pkt.

Za remontowaną A4 jednak trzeba płacić

- Nie ma możliwości zawieszenia lub zmniejszenia opłat za przejazd 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A-4 między Katowicami a Krakowem mimo prowadzonych na tej trasie dokuczliwych remontów - twierdzi firma eksploatująca drogę.

Poncyliusz: Stocznia Gdańska może popaść w poważne tarapaty

Rozmowy z Komisją Europejską w sprawie przyszłości Stoczni Gdańskiej są obecnie "o wiele bardziej przyjazne" niż poprzednio - oświadczył wiceminister gospodarki Paweł Poncyliusz. Chodzi o spór o finansowanie stoczni, jaki toczy się na linii Warszawa - Bruksela.

Supertargi rozrywki elektronicznej

Największe na świecie targi gier i rozrywki komputerowej odbywają się właśnie w Lipsku. Na Games Cenvention nie liczy się wiek, ale dobra zabawa.

Chiński minister broni swoich zabawek

- Doniesienia o szkodliwości dla zdrowia zabawek produkowanych w Chinach są przesadzone - uważa chiński wiceminister handlu Wang Chao i zarzuca Stanom Zjednoczonym protekcjonizm w handlu.

Samar: Polacy lubią Skody

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku najchętniej kupowanymi na polskim rynku modelami aut były Skoda Fabia i Toyota Yaris - informuje instytut Samar.

Brytyjski bekon znów dostępny dla Europejczyków

Od soboty brytyjskie mieso znowu będzie mogło trafiać na europejskiej stoły. Bruksela znosi zakaz eksportu mięsa, żywych zwierząt i produktów mleczarskich do innych krajów UE, wprowadzone z powodu pryszczycy.

Superwolny pociąg rusza do Łodzi

Na tory po raz pierwszy wyjedzie dziś najnowszy nabytek PKP Przewozy Regionalne. Nowoczesny pociąg zawiezie podróżnych z Warszawy do Łodzi w iście ekspresowym tempie: 133 km trasy pokona w ponad trzy godziny. Przeciętna prędkość nie sięgnie więc nawet 50 km/h...

Gospodarka mało interesuje posłów

Awantura polityczna w Sejmie odsunęła na bok prace nad ważnymi dla gospodarki ustawami. Większość z nich nie ma szans na uchwalenie w tej kadencji Sejmu - alarmuje prasa.

PO: mamy rewolucyjny plan reformy finansów

PO zapowiada 15 proc. PIT, 10 proc. CIT, do tego oszczędności socjalne i "kotwicę wydatkową", a w rezultacie zerowy deficyt budżetowy - pisze "Puls Biznesu". Analitycy komentują: - To kusząca obietnica, ale ryzykowna.

Giełda: po panice czas na euforię?

Środowe notowania na warszawskim parkiecie przerosły oczekiwania inwestorów. O ponad 4,5 proc. wzrosły dwa najważniejsze indeksy. Krajowi inwestorzy zarobili 25 mld zł. Analitycy ostrzegają jednak, że taka sytuacja może nie potrwać długo

Niemcy: otwórzmy rynek dla inżynierów

Niemiecki rząd próbuje rozwiązać problem braku fachowców. Próbą wyjścia z pata może być otwarcie rynku pracy dla specjalistów z Polski i innych nowych krajów UE. Liczą na to niemieccy pracodawcy - pisze "Rzeczpospolita".

Spokój wrócił na warszawski na parkiet?

Po serii spadków, w środę na Giełdzie Papierów Wartościowych wszystkie indeksy zanotowały znaczące zyski - ponad 4,5 proc. Chociaż większość obserwatorów rynku jest mile zaskoczona, to analitycy ostrzegają, że część inwestorów będzie chciała zrealizować zyski.

Przedsiębiorcy narzekają na podział unijnej kasy

Przedsiębiorcy nadal skarżą się na procedury rozpatrywania wniosków o dofinansowanie ze środków UE - poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski w piśmie do minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej.

Białoruś zabrania prywatnego wwozu mięsa

Przy wjeździe na Białoruś obowiązuje zakaz wwozu produktów mięsnych przewożonych w bagażu podręcznym. Ograniczenia dotyczą wszystkich państw i obowiązywać będą do odwołania.

Koszalin: Elektroniczne rozkłady jazdy autobusów

Koszalin (Zachodniopomorskie) ma być pierwszym w Polsce miastem z elektronicznymi rozkładami jazdy na przystankach autobusowych. Montaż 19-calowych wyświetlaczy LCD na przystankach ma zacząć się jeszcze w tym tygodniu.