Najnowsze

Najnowsze

Ponad 300 mln dolarów kary za tajne transakcje z Iranem

Bank Standard Chartered pod groźbą utraty licencji w USA zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 340 mln USD nałożoną na niego za ukrywanie transakcji z Iranem - poinformowała BBC. W ten sposób uniknął potencjalnie jeszcze większych kosztów.

Rynek złota fizycznego

Jak funkcjonuje rynek złoto fizycznego od kopalni aż po sztabkę w skrytce, kto na czym zarabia? Czy inwestowanie w złoto jest zawsze opłacalne? O rynku złota Robert Stankiewicz rozmawia z Piotrem Wojdą, prezesem Mennicy Wrocławskiej.

Inwestujemy w sztukę

Polski rynek dzieł sztuki trzyma się mocno. Ten rok jest najlepszy od 5 lat. Mówi o tym Karolina Nowak, analityk Welth Solutions

Inflacja

W czerwcu ceny żywności pchnęły w górę inflacje konsumencką. Susza w USA powoduje, że rosną światowe ceny zbóż. Jaki wpływ będzie miała żywność na nasze wydatki w tym roku? Na to pytanie odpowiada Andrzej Gantner, Polska Federacja Producentów Żywności

Inflacja

Inflacja spowolniła w lipcu do 4% w ujęciu rocznym. Analitycy spodziewali sie, że ceny wzrosły w ubiegłym miesiącu o 4,2%. Zdaniem Marcina Mroza, głównego ekonomisty BNP Paribas Polska, niższy od spodziewanego odczyt nie przesądza jeszcze, że Rada polityki pieniężnej obniży stopy juz we wrześniu

Kup nieruchomość

U progu sezonu najmu sprawdzamy, ile wziąć za wynajem mieszkania – najnowsze zestawienie cen omawia wraz z Robertem Stankiewiczem, Piotr Janczarek, Home Broker

Parabanki w parapaństwie

Jak zapobiec kolejnym przypadkom typu Amber Gold – na skutek zaostrzenia warunków w bankach otwiera się pole do działania dla parabanków. Jednak w bankach pieniądze też nie zawsze są bezpieczne (np. hiszpańskie cabas). Porozmawiamy o parabankach z prespektywy europejskiej z Jackiem Chwedorukiem, Zarządzającym Biurem Rothschild w Warszawie.

Centrum wyników - Comperia.pl

Comperia.pl - podwaja przychody i raportuje sześciokrotną poprawę zysku netto. Jak długo internetowa porównywarka usług finansowych może utrzymać takie tępo?

Inflacja!

Inflacja spowolniła w lipcu do 4% w ujęciu rocznym. Analitycy spodziewali sie, że ceny wzrosły w ubiegłym miesiącu o 4,2%.

Ceny przyhamowały. Potaniała żywność

Inflacja w dół. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu tego roku wzrosły o 4 proc. w stosunku do lipca 2011 r., ale w porównaniu z poprzednim miesiącem spadły o 0,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Alior Bank zawiadamia prokuraturę ws. przelewów Amber Gold

Alior Bank zawiadamia prokuraturę ws. przelewów Amber Gold. Podejrzewa, że potwierdzenia przekazania przez małżeństwo Plichtów 50 mln zł z Amber Gold, który oferował "złote lokaty", na akcje nowej spółki Amber Gold SA zostały sfałszowane.

Wartość rynku NC

Ponad 230 spółek z rynku NewConnect podaje dziś swoje wyniki. Jaka jest wartość tego rynku i jakie są perspektywy jego wzrostu, pytamy Kamila Gemrę, menedżera STOCKWATCH.PL

Dywidenda ze spółki

Bogdanka wypłaca dziś dywidendę w wysokości 4 zł na akcję. Jak wygląda kalendarz inwestora jeśli chodzi o wypłatę z zysku i o mozliwości wypłaty dywidendy w kilku transzach, mówi Paweł Cymcyk, manager komunikacji inwestycyjnej ING TFI.

„Zdrowa” inflacja

Jaki poziom wzrostu cen jest korzystny dla rozwoju gospodarczego? Rozmowa z prof. Adamem Nogą z Akademii Leona Koźmińskiego.

Kondycja Niemiec

Niemieckie PKB w drugim kwartale przyspieszył o 0,3% w stosunku do pierwszego. To poniżej oczekiwań rynku. Rozmowa z Tomaszem Kaczorem, głównym ekonomistą BGK.

Prognozy dla WIG20

Żeglując do bezpiecznego portu warto zawinąć na rynek w Warszawie? Tak - twierdzą analitycy Wood&Co.

Kraje G20 planują wspólną walkę z rosnącymi cenami żywności - pisze Financial Times. Krok ten związany jest z najgorszą od pół wieku suszą w Stanach Zjednoczonych, która ma istotnie zmniejszyć zbiory tego największego światowego eksportera surowców rolnych.

Zysk z GPW czy za granicą?

Czy Warszawska giełda i polskie obligacje były tylko częściej wakacyjnej mody czy możemy liczyć na stała popularność w oczach zagranicznych inwestorów?

Wezwanie na PEP

Polenergia z grupy Kulczyk Investments wezwała w piątek do sprzedaży 100% akcji Polish Energy Partners po 31,5 złotych za sztukę.

Centrum wyników - Scanmed Multimedis

Scanmed Multimedis po wynikach - spółka przejęła szpital w Krakowie, zwiększyła bazę klientów i dzięki temu zarobiła w pierwszym półroczu o jedną piątą więcej niż rok wcześniej. Naszym gościem była Joanna Szyman, prezes Scanmed Multimedis.

NG2 u progu nowego sezonu

Zaczynający się w sierpniu sezon jesień-zima przyniesie poprawę marż NG2 - powiedział w TVN CNBC wiceprezes spółki, Piotr Nowjalis.

Unia się skurczyła

PKB Unii Europejskiej spadło w drugim kwartale tego roku o 0,2 proc. wobec pierwszego kwartału - podał Eurostat. Tyle samo wyniósł spadek PKB w strefie euro. Eurostat nie dysponuje jeszcze danymi z Polski za drugi kwartał.