W kominiarce na głowie wieczorami atakował kobiety

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Suwałki. Policja zatrzymała podejrzanego o rozbój na kobietach. 17-latek miał je atakować i wyrywał im torebki
Suwałki. Policja zatrzymała podejrzanego o rozbój na kobietach. 17-latek miał je atakować i wyrywał im torebki KMP Suwałki
wideo 2/5
KMP Suwałki

Dwa zarzuty rozboju oraz zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej usłyszał 17-letni mieszkaniec Suwałk. Zgodnie z ustaleniami policji to właśnie on wieczorami atakował na ulicach kobiety, kradnąc im torebki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd zadecydował o areszcie tymczasowym.

Do rozbojów dochodziło pod koniec lutego i w marcu na Osiedlu Północ w Suwałkach. - Schemat działania sprawcy za każdym razem był podobny. Do ataków dochodziło późnym wieczorem - informuje w komunikacie komisarz Eliza Sawko z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

17-latek trafił na trzy miesiące do aresztu KMP Suwałki

Uderzał kobiety w głowę lub w ramię

Mężczyzna w kominiarce uderzał z zaskoczenia kobiety w głowę lub ramię i wyrywał im torebki. Po napadzie szybko uciekał.

Czytaj też: Ugodził kobietę nożem w brzuch, wcześniej uderzył butelką w głowę mężczyznę. 33-latek tymczasowo aresztowany

- Zebrany w tych sprawach materiał dowody doprowadził policjantów do 17-letniego mieszkańca Suwałk. W ustaleniu tożsamości podejrzanego pomógł mundurowym monitoring - zaznacza policjantka.

Odzyskali jedną z torebek, znaleźli kominiarkę

Mężczyzna został zatrzymany dzień po ostatnim rozboju. Mundurowi odzyskali jedną z wyrwanych torebek wraz z dokumentami. W pokoju zatrzymanego znaleźli zaś kominiarkę.

Zatrzymali go dzień po ostatnim rozbojuKMP Suwałki

W czwartek (16 marca) w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach podejrzany usłyszał dwa zarzuty rozboju oraz zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu 17-latek trafił w piątek na trzy miesiące do aresztu.

- Za rozbój Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież szczególnie zuchwałą - do ośmiu lat - dodaje komisarz Sawko.

W ustaleniu tożsamości podejrzanego pomógł mundurowym monitoringKMP Suwałki
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Suwałki

Pozostałe wiadomości