90-latka nie żyje, sąd podtrzymał decyzję w sprawie wnuka

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zabójstwa doszło w miejscowości Olchowiec na terenie gminy Obsza w powiecie biłgorajskim
Do zabójstwa doszło w miejscowości Olchowiec na terenie gminy Obsza w powiecie biłgorajskim Google Earth
wideo 2/5
Obsza

Piętnaście lat w więzieniu ma spędzić 27-letni Paweł P., który przyznał się do ataku na swoją 90-letnią babcię. Kobieta - po pobiciu krzesłem i kawałkiem drewna opałowego - zmarła w szpitalu. Mężczyzna odpowiadał za zabójstwo. Wyrok jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło 6 maja zeszłego roku nad ranem w miejscowości Olchowiec w powiecie biłgorajskim. 26-letni wówczas Paweł P. zaatakował w domu swoją 90-letnią babcię.

Był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta trafiła do szpitala. Nie udało się jej uratować.

Mężczyzna przyznał się do winy Lubelska Policja

Dusił, kopał oraz bił pięściami, krzesłem i kawałkiem drewna

Mężczyzna przyznał się do winy. Początkowo usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć kobiety. Później kwalifikacja czynu się jednak zmieniła i prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa.

Czytaj też: Rzucił się z nożem na byłą partnerkę, zadał jedenaście ciosów. Prawomocny wyrok

- Oskarżony używając wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na duszeniu rękoma, kopaniu, biciu pięściami, zadawaniu uderzeń krzesłem i kawałkiem drewna opałowego, spowodował u niej obrażenia ciała, które w rezultacie skutkowały zgonem pokrzywdzonej – mówił w październiku zeszłego roku Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Wyrok jest już prawomocny

W styczniu 2022 roku Sąd Okręgowy w Zamościu skazał Pawła P. na 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafiła do drugiej instancji. Oskarżony chciał łagodniejszej kary, prokuratura - skazania na 25 lat więzienia.

We wtorek (18 października) Sąd Apelacyjny utrzymał jednak w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Jest więc on już prawomocny.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości