TVN24 | Białystok

90-letnia kobieta nie żyje, jej wnukowi grozi dożywocie

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Do tego tragicznego zdarzenia doszło na terenie gminy Obsza w województwie lubelskimGoogle Earth
wideo 2/5
Obsza

Policja zatrzymała 26-latka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojej 90-letniej babci. Usłyszał zarzuty, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. 

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartek (6 maja) nad ranem na terenie gminy Obsza w powiecie biłgorajskim w woj. lubelskim. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że to 26-letni mężczyzna zaatakował swoją babcię. Nieprzytomna kobieta, z obrażeniami wskazującymi na pobicie, w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala, tam zmarła – mówi sierżant sztabowy Joanna Pilarska z lubelskiej policji.

Mężczyzna trafił do aresztu

Ciało kobiety zostało, decyzją prokuratora, zabezpieczone do badań sekcyjnych. 26-latek został zaś zatrzymany. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej celi. W piątek (7 maja) usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć kobiety.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – podkreśla sierż. sztab. Pilarska.

26-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmieLubelska policja

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja