Na jeziorze pojawiła się "brązowo-bordowa plama nieznanego pochodzenia". Postawiła na nogi służby

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn4.pl
Strażacy otrzymali zgłoszenie o plamie na jeziorze Białym
Strażacy otrzymali zgłoszenie o plamie na jeziorze BiałymKP PSP we Włodawie
wideo 2/5
KP PSP we WłodawieStrażacy otrzymali zgłoszenie o plamie na jeziorze Białym

Strażacy z Włodawy (woj. lubelskie) interweniowali na jeziorze Białym w Okunince. Ze zgłoszenia wynikało, że na tafli akwenu pojawiła się brązowa plama. Po zbadaniu próbek okazało się, że to kwitnące glony, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

W sobotę strażacy z Włodawy otrzymali zgłoszenie o brązowej plamie na jeziorze Białym w Okunince. "Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Włodawa stwierdzono, że na akwenie znajduje się brązowo-bordowa plama nieznanego pochodzenia" - poinformowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. I dodali, że plama miała długość około 300 metrów i około dwóch metrów szerokości. Znajdowała się przy linii brzegowej jeziora.

Strażacy interweniowali na jeziorze BiałymKP PSP we Włodawie

"Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skontrolowaniu pozostałej części jeziora oraz pobraniu próbek nieznanej substancji. Pod uwagę branych było kilka hipotez odnośnie powstania plamy" - poinformowali strażacy z Włodawy.

Brązowa plama, którą zauważono na jeziorzeKP PSP we Włodawie

Glony zakwitły w jeziorze. "Nie mają negatywnego wpływu na środowisko"

Na miejsce skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Służby zbadały stan pobranych próbek.

Czytaj też: Rzeka wyglądała jak z horroru, woda miała kolor krwi

"Okazało się, że nieznana plama to nic innego jak kwitnące glony, które są pochodzenia organicznego i nie mają negatywnego wpływu na środowisko" - czytamy w komunikacie prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.

Nieznaną substancją w jeziorze Białym były kwitnące glonyKP PSP we Włodawie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn4.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP we Włodawie

Pozostałe wiadomości