Rzeka wyglądała jak z horroru, woda miała kolor krwi

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
Augustówka zmieniła kolor na czerwony
Augustówka zmieniła kolor na czerwonyZWiK Łódź
wideo 2/6
ZWiK Łódźaugustówka

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi poinformował o zanieczyszczeniu rzeki Augustówki nieznaną substancją. Zmieniła ona kolor wody na krwistoczerwony. Udało się namierzyć firmę, której pracownik miał doprowadzić do skażenia.

Jak przekazał nam Grzegorz Gawlik z biura prasowego prezydent Łodzi, "pracownicy ZWIK wykryli sprawców zanieczyszczenia rzeki Augustówki", która jest dopływem Olechówki. Już w sobotę urzędnicy otrzymali od mieszkańców miasta informację, że rzeczką płynie krwistoczerwona woda.

Augustówka zmieniła kolor na czerwonyZWiK Łódź

"Na miejsce udali się pracownicy Pogotowia Kanalizacyjnego ZWIK. Wykryli kanał, którym zrzucano ścieki, wytypowano też firmę, z terenu której mogło dojść do odprowadzenia zanieczyszczeń" – przekazał nam Gawlik.

W poniedziałek na terenie tej firmy z udziałem funkcjonariuszy EkoPatrolu Straży Miejskiej odnaleziono wpust do kanału deszczowego, do którego trafiła nieznanego pochodzenia substancja. Pobrano próbki do badań laboratoryjnych. Od wyników badań zależy wymiar kary, jaki zostanie wymierzony sprawcy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: ZWiK Łódź

Pozostałe wiadomości