Trzyletnia dziewczynka w środku nocy płakała na balkonie, obok spała pijana matka 

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”
Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne” Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wideo 2/7
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”

Policję wezwała zaniepokojona sąsiadka, która w nocy usłyszała głośny płacz dziecka. Mundurowi musieli długo pukać do drzwi, aż otworzył im pijany ojciec. Gdy weszli do mieszkania, okazało się, że na balkonie siedzi trzyletnie dziecko, a obok niego śpi matka. 

W nocy z poniedziałku na wtorek (6-7 czerwca) mieszkanka Lublina usłyszała głośny płacz małego dziecka, który dochodził najprawdopodobniej z jednego z balkonów. Przybyli na miejsce policjanci ustalili adres mieszkania.

- Po wielokrotnym pukaniu drzwi otworzył mężczyzna. Policjanci weszli na balkon, gdzie zastali siedzącą na krześle trzyletnią dziewczynkę. Obok niej spała jej matka – mówi podkomisarz Anna Kamola z lubelskiej policji.

Dzieckiem zaopiekowała się babcia

Od obojga rodziców dziecka wyczuwalna była woń alkoholu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Dzieckiem zaopiekowała się wezwana na miejsce babcia, a pijanych rodziców policjanci przewieźli na komisariat. Tam poddano ich badaniu stanu trzeźwości. 31-letni ojciec dziecka miał 0,8, a 28-letnia matka - 1,5 promila alkoholu w organizmie – opowiada policjantka.

Dziś mają być przesłuchiwani. - Policjanci będą wyjaśniać, czy swoim zachowaniem mogli narazić na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Może grozić za to kara nawet do pięciu lat więzienia – podkreśla podkom. Kamola.

31-letni ojciec dziecka miał 0,8, a 28-letnia matka - 1,5 promila alkoholu w organizmieLubelska policja

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości