Zmarł proboszcz parafii w Białopolu, był zakażony koronawirusem

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce
TVN24
TVN24Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Ksiądz Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu, trafił do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. Okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Jego stan się pogarszał, zmarł we wtorek nad ranem.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W szpitalu zakaźnym w Puławach zmarł proboszcz parafii w Białopolu (woj. lubelskie) ks. Henryk Borzęcki. Był zakażony koronawirusem – poinformował rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Michał Maciołek.

Ministerstwo Zdrowia: nie żyje dziewiąta osoba z koronawirusem

Ks. Borzęcki zmarł we wtorek o godz. 5.30. - Pod koniec ubiegłego tygodnia wykryto u niego koronawirusa – powiedział ks. Maciołek. Ks. Borzęcki trafił początkowo do szpitala w Chełmie z powodu problemów z oddychaniem. 18 marca wykryto u niego koronawirusa i przewieziono go do szpitala zakaźnego w Puławach. Miał choroby współistniejące.

Proboszcz zakażony koronawirusem, kościół zamknięty

Ks. Borzęcki miał 68 lat. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk biskupa lubelskiego Bolesława Pylaka 14 czerwca 1981 r. Posługiwał w parafiach w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, parafii św. Józefa w Lublinie, Siedliszczu i Białopolu.

W Lubelskiem zmarły dwie osoby

Ks. Borzęcki jest druga osobą zmarłą zakażoną koronawirusem w Lubelskiem. Dotychczas w regionie stwierdzono w sumie 48 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Facebook

Pozostałe wiadomości