Pędził 116 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, wyprzedził na przejściu. Nagranie

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Jabłonna. 32-latek wyprzedził na przejściu. Pędził 116 kilometrów na godzinę. Nagrał go policyjny wideorejestrator
Jabłonna. 32-latek wyprzedził na przejściu. Pędził 116 kilometrów na godzinę. Nagrał go policyjny wideorejestratorLubelska Policja
wideo 2/4
lubelska policja

29 punktów karnych dostał za dwa wykroczenia drogowe 32-latek, który w miejscowości Jabłonna (Lubelskie) przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedził na przejściu dla pieszych nieoznakowany radiowóz oraz inny samochód. Nagrał go policyjny wideorejestrator. Mężczyzna dostał też 3,5 tysiąca złotych mandatu i stracił prawo jazdy. 

W niedzielę (18 września) policjanci z drogówki patrolowali nieoznakowanym bmw z wideorejestratorem drogę wojewódzką numer 835. W pewnym momencie - w miejscowości Jabłonna - zauważyli szybko jadący samochód.

- Kierowca bezpośrednio na przejściu dla pieszych wyprzedził policyjne bmw, a następnie jadący przed nim samochód - informuje w komunikacie nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na liczniku miał 116 kilometrów na godzinęLubelska Policja

29 puntów, do tego 3,5 tysiąca złotych mandatu i strata prawa jazdy

Jak się okazało, 32-letni kierowca pędził w terenie zabudowanym z prędkością 116 kilometrów na godzinę.

Czytaj też: Pędził prawie 200 km/h, przejechał pod opuszczającymi się zaporami. Nagranie z pościgu za nietrzeźwym kierowcą

- 32-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3500 złotych, a na jego konto trafiło 29 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy - przekazuje policjant.

"Odczuł" zmiany w tafyfikatorze

Dodaje, że kierowca "odczuł" wprowadzone 17 września zmiany w przepisach ruchu drogowego, bowiem tego dnia weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego.

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE >>>

Punkty karne. Mariusz Sztal o zmianach w taryfikatorze
Punkty karne. Mariusz Sztal o zmianach w taryfikatorzeTVN24

- Największą ilość punktów karnych (15 pkt) otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia. Wśród najsurowiej karanych wykroczeń znalazły się m.in. niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo wchodzącemu na to przejście, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy przekroczenie prędkości o więcej niż 70 kilometrów na godzinę - podkreśla Gołębiowski.

Dodatkowo w przypadku najpoważniejszych wykroczeń wprowadzona została recydywa drogowa, co w praktyce w niektórych przypadkach podwoi kwoty mandatów karnych.

Czytaj więcej: Popełnisz te dwa wykroczenia, stracisz prawo jazdy. Od soboty nowy taryfikator punktów karnych

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości