Miał pobić kierowcę i ukraść mu samochód. Auto porzucił w lesie

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
22-latek miał pobić kierowcę i ukraść mu samochód. Auto nie nadaje się do jazdy
22-latek miał pobić kierowcę i ukraść mu samochód. Auto nie nadaje się do jazdyKPP Puławy
wideo 2/6
KPP Puławy22-latek miał pobić kierowcę i ukraść mu samochód. Auto nie nadaje się do jazdy

22-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Mężczyzna miał pobić kierowcę bmw, a następnie ukraść mu samochód. Zarzuty usłyszały też cztery inne osoby, które - jak informuje policja - wymontowały z ukradzionego auta wszystko, co dało się sprzedać. Zdezelowany pojazd znaleziono w lesie. 

Wszystko działo się w nocy z soboty na niedzielę (28-29 sierpnia) na terenie gminy Nałęczów (woj. lubelskie). - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca, uderzając go kilkakrotnie pięścią w twarz, zmusił go do opuszczenia pojazdu marki BMW, zabrał mu kluczyki i odjechał – mówi podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

W samochodzie znajdowały się m.in. telefon, portfel i dokumenty. Wszystko, łącznie z samochodem, warte było ponad dwa tysiące złotych.

Auto nie nadaje się do jazdy

Zdezelowany samochód znaleziony został w lesie KPP Puławy

Policja ustaliła personalia i zatrzymała napastnika. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec gminy Karczmiska.

- Funkcjonariusze odnaleźli także skradziony samochód, który sprawca porzucił w lesie. Auto nie nadawało się do jazdy. Wymontowano z niego wszystko, co dało się sprzedać - podkreśla Rejn-Kozak.

Zarzuty dla pięciu osób

22-latek usłyszał zarzuty dokonania rozboju oraz grożenia pokrzywdzonemu pobiciem. - Sąd Rejonowy w Puławach, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności – zaznacza policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Natomiast zarzuty w sprawie zniszczenia samochodu usłyszały cztery inne osoby, które są obecnie objęte dozorem policyjnym.

Z auta wymontowano wszystko, co dało się sprzedaćKPP Puławy
Samochód został skradziony na terenie gminy Nałęczów

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Puławy

Pozostałe wiadomości