TVN24 | Białystok

"Będziemy o nich pamiętać". Zapalono znicze ku czci osób zmarłych na COVID-19

TVN24 | Białystok

Autor:
asty/gp
Źródło:
PAP
Wydarzenie "Białystok ofiarom pandemii"
Wydarzenie "Białystok ofiarom pandemii" TVN24
wideo 2/2
TVN24Wydarzenie "Białystok ofiarom pandemii"

We wtorek wieczorem w centrum Białegostoku zapalono kilkaset zniczy. Władze miasta podkreślają, że w ten symboliczny sposób oddano hołd wszystkim ofiarom pandemii COVID-19.

Wydarzenie "Białystok ofiarom pandemii" odbyło się na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, można je było obserwować na profilu miasta w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Wydarzenie "Białystok ofiarom pandemii" odbyło się na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w BiałymstokuTVN24

O godzinie 21 zapalono 363 znicze - to liczba białostoczan zmarłych na COVID-19 od początku pandemii - podało miasto. Wydarzenie odbyło się w rocznicę śmierci pierwszego białostoczanina, który zmarł na COVID-19. Jak przypomniało miasto, był to 82-letni mężczyzna, który był leczony w szpitalu w Łomży.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 92 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w PodlaskiemTVN24

"Będziemy o nich pamiętać"

- W ten symboliczny sposób, w ciszy i mroku oddajemy hołd wszystkim ofiarom pandemii – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. Podkreślił, że ta "straszna choroba" w ciągu zaledwie roku zabrała tak wielu mieszkańców. - Będziemy o nich pamiętać - zaznaczył Tuchliński.

Zapalono znicze ku czci osób zmarłych na COVID-19
Zapalono znicze ku czci osób zmarłych na COVID-19TVN24

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 92 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem, w tym o 24 z Białegostoku. Jedna osoba zmarła.

W ten symboliczny sposób oddano hołd wszystkim ofiarom pandemiiTVN24

Autor:asty/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości