TVN24 | Białystok

Maciej D. uciekł z prokuratury, jest list gończy

TVN24 | Białystok

Aktualizacja:
Autor:
tm/gp
Źródło:
TVN24 Białystok

Policja szuka 32-latka, który we wtorek, 2 lutego uciekł z budynku białostockiej prokuratury. Zatrzymany był w związku z rozbojem. Miał zostać przesłuchany. Prokuratura potwierdza, że doszło do ucieczki.

-  We wtorek, 2 lutego około godziny 12.30 z budynku Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe przy ul. Mickiewicza 103 uciekł 32-letni mężczyzna. W momencie, gdy go przesłuchiwano, nie był w dyspozycji policjantów – mówi rzeczniczka KMP w Białymstoku aspirant Katarzyna Zarzecka.  

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Podejrzany o rozbój

Mężczyzna był zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia rozboju (w jednym ze sklepów na białostockim osiedlu Nowe Miasto). Policja prowadzi poszukiwania. Został za nim wydany list gończy.

32-latek nazywa się Maciej D. Jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne włosy, a jego wzrost to 180 cm. W momencie ucieczki miał na sobie czarną kurtkę z kapturem, ciemne spodnie oraz buty koloru białego. Pod kurtką nosił ciemną rozpinaną bluzę bez kaptura z białym napisem "illegal". 

Z pytaniami o okoliczności ucieczki policjanci odsyłają do prokuratury.  

Szef prokuratury Wojciech Zalesko był we wtorek oszczędny w słowach. - Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce – mówił tylko.

"W pomieszczeniu przebywał też obrońca"

Następnego dnia stwierdził, że o całej sprawie poinformował białostocką prokuraturę okręgową, czyli jednostkę nadrzędną. Nie chciał jednak wyjaśnić szczegółów, bo jak stwierdził, od zdarzenia nie minęły jeszcze 24 godziny i czynności wyjaśniające wciąż trwają.

Zdradził jedynie, że mężczyzna został doprowadzony do prokuratury celem przesłuchania. - W pomieszczeniu przebywał też jego obrońca – tłumaczył.

Nie potwierdził ani nie zaprzeczył, jakoby podejrzany miał uciec przez okno (w mediach pojawiają się takie nieoficjalne informacje).

Sytuacja podobna do tej sprzed czterech lat 

Warto przypomnieć, że we wrześniu 2016 r., z tego samego budynku, uciekł inny mężczyzna. Podejrzany o szereg włamań do mieszkań 26-latek, choć miał ręce skute kajdankami, wymknął się policjantom, który doprowadzili go do prokuratury.

Google Maps

Autor:tm/gp

Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości