Dzieci znalazły pocisk artyleryjski i przyniosły go przed blok

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl
Dzieci przyniosły niewybuch przed blok w miejscowości  Bełżec
Dzieci przyniosły niewybuch przed blok w miejscowości Bełżec Google Earth
wideo 2/5
Bełżec

Saperzy zabezpieczyli pocisk, który przed jeden z bloków w miejscowości Bełżec (Lubelskie) przyniosły, nieświadome zagrożenia, dzieci. Znalazły go podczas zabawy, pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

W poniedziałek (5 września) w miejscowości Bełżec dzieci natrafiły podczas zabawy na pocisk artyleryjski. Przyniosły go przed blok.

- Jeden z mieszkańców, widząc tę sytuację, poinformował policję – mówi sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Dzieci znalazły pociskKPP Tomaszów Lubelski

Pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej

Na miejsce został skierowany patrol, który stwierdził, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

- Mundurowi zabezpieczyli miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej. Obyło się bez ewakuacji – zaznacza policjantka.

Przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego granat lub inny niewybuch nie wolno takiego znaleziska przenosić, dotykać ani rozbrajać.

- Jakiekolwiek manipulowanie przy niewybuchu grozi jego detonacją. Wówczas może dojść do uszkodzenia ciała, a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu – podkreśla sierż. szt. Pawłowska.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Tomaszów Lubelski

Pozostałe wiadomości