Sanepid ostrzega mieszkańców 16 miejscowości. Nie powinni pić wody z kranu

Autor:
wini/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Baranów (woj. lubelskie)
Baranów (woj. lubelskie)Google Earth
wideo 2/6
baranow

Mieszkańcy 16 miejscowości w gminie Baranów (woj. lubelskie) muszą uważać na wodę płynącą z ich kranów. Jak informuje sanepid, badanie potwierdziło zanieczyszczenie mikrobiologiczne w wodociągu.

Wodociąg w Baranowie zasila 16 miejscowości, zamieszkałych przez niemal 3,5 tysiąca osób. Problem ma zostać rozwiązany chlorowaniem sieci.

Komunikat o "warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi" został opublikowany na stronie puławskiego sanepidu w piątek.

Jak używać wody? Sanepid radzi

Inspektorat przekazał, że woda może być używana jedynie po wcześniejszym przegotowaniu - również ta przeznaczona do mycia zębów, kąpieli niemowląt i mycia naczyń oraz owoców i warzyw. By woda była zdatna do takiego użytku, należy gotować ją przez co najmniej dwie minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do wystygnięcia.

Nieprzegotowana woda może być używana do codziennego mycia, prania i prac porządkowych.

Miejscowości zaopatrywane przez wodociąg to: Baranów, Czołna (część – z wyłączeniem posesji nr: 56-60, 62, 65, 68, 71, 73, 74), Dębczyna, Gródek, Huta, Karczunek, Klin, Kozioł, Łukawica, Łukawka, Motoga, Nowomichowska, Pogonów, Składów, Wola Czołnowska i Zagóźdź.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości