TVN24 | Białystok

Zaparkował tak, że całkowicie zablokował strażaków. Odjechał po sześciu godzinach

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Samochód zablokował strażakom wyjazdOSP Augustów-Lipowiec
wideo 2/5
OSP Augustów-Lipowiec

Przed remizą strażaków-ochotników z jednej z dzielnic Augustowa (województwo podlaskie) ktoś zaparkował auto wzdłuż wyjazdu z garażu. W razie pożaru oba wozy strażackie nie mogłyby wziąć udziału w akcji. Kierowca wrócił do auta po około sześciu godzinach.

"Właściciel tej srebrnej strzały otrzymuje od strażaków tytuł "Kierowiec Roku" - w kategorii parkowanie" – taki wpis pojawił się na profilu facebookowym Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec.

Przed remizą tej jednostki ktoś w sobotę (19 czerwca) zaparkował mercedesa. I to w taki sposób, że auto zablokowało wyjazd dla obu wozów strażackich.

"Z czymś takim spotkaliśmy się po raz pierwszy"

- Zdarzało się, że zastawiono nam wejście do siedziby, ale z czymś takim spotkaliśmy się po raz pierwszy. Próbowaliśmy szukać kierowcy, ale nie przynosiło to skutku. Wezwany na miejsce policjant wypisał mandat i włożył go za wycieraczkę - mówi Zbysław Kurczyński, prezes wspomnianej OSP.

Zablokował strażakom wyjazdOSP Augustów-Lipowiec

Druhowie natychmiast powiadomili Państwową Straż Pożarną, że w razie pożaru ich pojazdy nie będą mogły brać udział w akcji. – Chcieliśmy wezwać firmę, która odholowałaby mercedesa na koszt właściciela. Okazało się jednak, że nie można tego zrobić, jeśli przy remizie nie jest ustawiony znak zakazu parkowania. Zgodnie z przepisami, naklejki które powiesiliśmy na drzwiach nie wystarczą. Rozpoczynamy właśnie starania o ustawienie znaku, żeby już nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła – opowiada prezes.

"Sprawiał wrażenie, jakby nie wiedział, że zastawił nam wyjazd"

Kierowca wrócił do mercedesa po około sześciu godzinach.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

– Sprawiał wrażenie, jakby nie wiedział, że zastawił nam wyjazd. Całe szczęście, że akurat nic się nie paliło i nie musieliśmy nigdzie wyjeżdżać. Inaczej byłoby gdyby auto zostało tak zaparkowane następnego dnia, kiedy zostaliśmy rano wezwani do walki z pożarem w Puszczy Augustowskiej - zaznacza nasz rozmówca.

W razie pożaru wozy strażackie nie mogłyby wyjechać z garażuOSP Augustów-Lipowiec
Siedziba OSP Augustów-Lipowiec zlokalizowana jest w Augustowie przy ulicy Tartacznej 27

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Augustów-Lipowiec