Selfie z dziubkiem, uszy i nosy ze snapchata. Takie zdjęcia dodają przyszli studenci. "To plaga"
"Drodzy kandydaci, maturzyści! Pani Snapchat oraz Dział Nauczania apelują - nie wgrywajcie do Internetowej Rejestracji Kandydatów zdjęć z uszami i nosami ze snapchata" - proszą przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego. I przyznają: zdjęcia z takimi dodatkami to prawdziwa plaga.
Internetowa Rejestracja Kandydatów to system, dzięki któremu ci, którzy chcą rozpocząć studia, mogą aplikować na wybrane kierunki. Tutaj też dodają fotografie, które następnie znajdą się w ich studenckiej legitymacji. Zdjęcia powinny być: aktualne, kolorowe, spełniać wymogi fotografii do dowodu osobistego, a więc osoba na nim widoczna nie powinna mieć nakrycia głowy czy okularów. Twarz powinna zajmować 70-80 procent fotografii. Niedopuszczalne jest też to, by widać było na niej "rozpraszające szczegóły".
Selfie z dziubkiem, zdjęcia z wakacji i ze "snapowymi" dodatkami
Zasady są jasne. Jednak okazuje się, że nie dla wszystkich. Przyszli studenci zaskakują pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. - Wgrywają selfie z dziubkiem i fotografie z wakacji, gdy na przykład stoją na tle muzeum. Niektórzy dodają zdjęcia swoich dowodów osobistych, a inni zdjęcia z uszami i nosami ze snapchata - mówi Agata Sałamaj, czyli uczelniana "Pani Snapchat", która zajmuje się mediami społecznościowymi Uniwersytetu Wrocławskiego. I dodaje: niektórzy robią zdjęcie dowodu osobistego i wtedy dodają snapchatowe nosy, uszy i inne nakrycia głowy.
Każde wgrane zdjęcie jest weryfikowane przez dział nauczania. Te niespełniające wymogów są odrzucane. Kandydatom wskazuje się wówczas, z jakiego powodu fotografie nie zostały zaakceptowane. Wtedy muszą wgrać kolejne. - Czasem wgrywają kolejne takie samo zdjęcie. To wszystko brzmi jak żart, ale żartem nie jest - przyznaje Sałamaj.
Luka pusta być nie może
Kreatywność kandydatów nie kończy się na zdjęciach. Jak się okazuje, nie lubią zostawiać w formularzu pustych pól. Gdy nie mają drugiego imienia, zamiast zostawić lukę - piszą "nie mam".
"Pani Snapchat" odpowiada na pytania przyszłych studentów. Jak przyznaje, te czasem mogą zadziwić. - Ktoś pytał o to, czy skoro ma złamaną nogę, to musi zaznaczyć, że jest osobą niepełnosprawną. Ktoś inny był ciekawy, czy mimo tego, że nie zdał matury z matematyki, to może rekrutować się na humanistyczne zaoczne studia, bo tam przecież znajomość matematyki nie jest wymagana - opowiada Sałamaj.
11 lipca ogłoszono wyniki pierwszego naboru na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie.
Przyszli studenci zaskakują pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego:
Autor: tam/gp/jb / Źródło: TVN24 Wrocław
Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/uniwroc, Shutterstock
Podziel się
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie Marsz Miliona Serc zwołany przez lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska. Fundacja "My Obywatele Unii Europejskiej" opublikowała spot zachęcający do udziału w wydarzeniu. Osoby zaangażowane w projekt powiedziały na antenie TVN24, że im większa będzie frekwencja, tym więcej osób niezdecydowanych zrozumie, że ich głos ma znaczenie.
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
Stworzyli spot zachęcający do udziału w marszu. "Razem mamy moc zmieniania świata na lepsze"
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
- Autor:
- tm/adso
- Źródło:
- TVN24
Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak przypomniała, że tylko do poniedziałku wyborcy z niepełnosprawnością mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego i zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. Podała też inne istotne terminy w kalendarzu wyborczym.
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
Ważne terminy przed wyborami. Szefowa KBW przypomina o kalendarzu wyborczym
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
- Autor:
- pp/ prpb
- Źródło:
- TVN24, PAP
W wyborach parlamentarnych weźmie udział 76 proc. ankietowanych kobiet - wynika z badania ekspertek z Socjolozki.pl na zlecenie kampanii "Kobiety na wybory". Zbadano też główne motywacje respondentek do udziału w głosowaniu oraz powody, dla których 10 proc. z nich nie chce udać się do urn.
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
"Chcę zmiany", "chcę decydować". Dlaczego Polki zamierzają głosować
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
- Autor:
- akr/ prpb
- Źródło:
- tvn24.pl
W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie Marsz Miliona Serc, zwołany przez lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska. Organizatorzy liczą, że zgromadzą w stolicy milion osób. - Wszyscy muszą zobaczyć, że to idzie cała Polska, że wybory to jest starcie Polska kontra PiS - mówi o głównym przesłaniu marszu przewodniczący PO. Ostatnie wielkie zgromadzenie w Warszawie - 4 czerwca - zebrało kilkaset tysięcy osób. Niedzielny marsz będzie transmitowany w TVN24 i TVN24 GO, a także relacjonowany na żywo w tvn24.pl.
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
Marsz Miliona Serc przejdzie ulicami Warszawy. Padnie rekord?
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
- Autor:
- ads/ft
- Źródło:
- TVN24, tvn24.pl, tvnwarszawa.pl, PAP
O czym pamiętać 15 października, by nasz głos oddany w wyborach był ważny? Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta w Poznaniu Wojciech Kasprzak wyjaśniał w rozmowie z TVN24, jaki dokument należy wziąć ze sobą do lokalu, w jaki sposób poprawnie wypełnić karty, gdzie można sprawdzić swój rejestr wyborców i co zrobić, kiedy nie chcemy głosować w odbywającym się tego samego dnia referendum.
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
O czym pamiętać, by oddać ważny głos? Poradnik wyborczy
TVN24 | Wybory parlamentarne 2023
- Autor:
- akr/adso
- Źródło:
- tvn24.pl