TVN24 | Wrocław

To miał być skok na jubilera, wpadli podczas wiercenia otworu w szybie wentylacyjnym

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Wrocław
Zabezpieczone narzędzia należące do włamywaczy
Zabezpieczone narzędzia należące do włamywaczyPolicja Wrocław
wideo 2/4
Policja WrocławZabezpieczone narzędzia należące do włamywaczy

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych podczas próby włamania do jubilera na wrocławskim Starym Mieście. Policjanci przypisują im co najmniej jeszcze dwa włamania, sprawdzają też, czy nie mają na koncie więcej przestępstw.

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyzn w wieku 49 lat oraz 54 lat. Wpadli na gorącym uczynku, w trakcie wiercenia otworu w szybie wentylacyjnym, którym próbowali się przedostać się do sklepu.

- Podejrzanych rozpracowali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, którzy drobiazgowo analizowali okoliczności związane ze zdarzeniami, jakie odnotowali na terenie dzielnicy - mówi Kamil Rynkiewicz, rzecznik wrocławskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Kilkadziesiąt sztuk profesjonalnych narzędzi

Po zatrzymaniu obaj trafili do aresztu, policjanci natomiast wzięli się za przeszukania ich mieszkań. Tam odkryli zestaw narzędzi budowlanych, których pozazdrościłby im niejeden fachowiec.

- Diamentowe otwornice, kilkadziesiąt sztuk profesjonalnych elektronarzędzi w postaci wiertnic, wiertarek i szlifierek akumulatorowych oraz podnośników hydraulicznych to tylko część przedmiotów, jakie mężczyźni wykorzystywali do włamań - wymienia Rynkiewicz.

Zabezpieczone narzędzia należące do włamywaczyPolicja Wrocław

Tymczasowy areszt

Z ustaleń policji wynika, że 49-latek i jego 54-letni kolega mają na swoim koncie dodatkowo włamanie do punktu skupu złota oraz kantoru wymiany walut. Oprócz sprzętu budowlanego w dużych ilościach funkcjonariusze zabezpieczyli również telefony komórkowe, karty SIM oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

- Obecnie funkcjonariusze sprawdzają związek zatrzymanych mężczyzn z innymi zdarzeniami w postaci włamań. Nie są również wykluczone zatrzymania w tej sprawie kolejnych członków grupy. Wobec podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara do 10 lat więzienia - powiedział policjant.

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wrocław

Pozostałe wiadomości