Pędził w porsche prawie 190 kilometrów na godzinę na "ekspresówce". Kierowca nawet się nie tłumaczył

Autor:
ib/tok
Źródło:
tvn24.pl
189 km/h w porsche na S8
189 km/h w porsche na S8Policja Dolnośląska
wideo 2/8
Policja Dolnośląska189 km/h w porsche na S8

Wrocławska drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę porsche, który drogą ekspresową S8, na ograniczeniu prędkości do 120 kilometrów na godzinę, jechał 69 kilometrów na godzinę za szybko. Mężczyzna przyjął mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych i zarobił 14 punktów karnych.

W czwartek policjanci z wrocławskiej grupy SPEED patrolowali drogę ekspresową S8. W pewnym momencie natrafili na bardzo dynamicznie poruszające się białe porsche.

- Mundurowi dokonali pomiaru prędkości kierującego. Mężczyzna na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 kilometrów na godzinę jechał 189 kilometrów na godzinę - mówi Paweł Noga z sekcji prasowej dolnośląskiej policji.

189 km/h w porsche na S8Policja Dolnośląska

Pędził porsche prawie 190 km/h. Mandat na spokojnie

W przeciwieństwie do wielu tego typu sytuacji, gdzie kierowcy często chcą się wytłumaczyć - czasem pokrętnie - z powodów przekroczenia prędkości, 47-latek poczuwał się do winy i w żaden sposób nie tłumaczył swojego zachowania. Kontrola zakończyła się nałożeniem na niego mandatu w wysokości dwóch tysięcy złotych i dopisaniem 14 punktów karnych do konta.

- Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, po raz kolejny apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż nadmierna prędkość - podkreśla Noga.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Dolnośląska

Pozostałe wiadomości