TVN24 | Wrocław

Nota ambasadora Ukrainy do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie śmierci 25-latka na izbie wytrzeźwień

TVN24 | Wrocław

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24/Gazeta Wyborcza
Rodzina zmarłego 25-latka: nigdy nie był agresywny po alkoholu
Rodzina zmarłego 25-latka: nigdy nie był agresywny po alkoholuTVN24
wideo 2/5
TVN24Rodzina zmarłego 25-latka: nigdy nie był agresywny po alkoholu

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca poinformował o skierowaniu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski "noty w związku ze śmiercią Ukraińca we Wrocławiu". 25-latek zmarł w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu. Przed śmiercią mężczyzna miał być bity i duszony przez policjantów.

Informację o tym, że ambasada Ukrainy skierowała notę do MSZ Polski Andrij Deszczyca przekazał w piątek na Twitterze. Ambasador Ukrainy w Polsce zamieścił też link do komentarza dla agencji Ukrinform, w którym poinformował o przygotowywanej nocie i zaznaczył, że będzie ona zawierać prośbę o "przeprowadzenie bezstronnego i szybkiego śledztwa, pociągnięcie do odpowiedzialności powiązanych z tym osób i informowanie ukraińskiej strony o tym nadzwyczajnym zdarzeniu".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Deszczyca podkreślił, że sprawa dotycząca śmierci 25-Ukraińca jest od początku sierpnia pod kontrolą ukraińskich organów dyplomatycznych, w tym konsulatu generalnego Ukrainy w Krakowie.

Mężczyzna miał być bity i duszony

W czwartek "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że 25-letni Dmytro z Ukrainy pod koniec lipca zmarł po interwencji policji na wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Dziennik ustalił, że mężczyzna był rażony gazem, bity pałką i duszony, czego dowodem jest nagranie z monitoringu. O śmierci 25-letniego Dmytro w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu informowaliśmy na tvn24.pl zaraz po zdarzeniu.

Z autobusu wyprowadzili go ratownicy, 25-latek zmarł w izbie wytrzeźwień. Jest nagranie z monitoringu

W związku z tą interwencją komendant miejski policji we Wrocławiu podjął decyzję o zawieszeniu w czynnościach służbowych czterech z interweniujących na miejscu funkcjonariuszy, a wobec dwóch z nich wszczęto procedurę w kierunku wydalenia ze służby. W związku ze zdarzeniem śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Jak podała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, ze zgłoszenia, jakie otrzymali interweniujący policjanci wynikało, że mężczyzna jest pijany i agresywny.

"Myślę, jak Dima się czuł, jak się tam znalazł, jak był bity". 25-latek zmarł w izbie wytrzeźwień

Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom NietrzeźwymTVN24 Wrocław

W piątek wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odnosząc się do ostatnich interwencji policji, które zakończyły się śmiercią dwóch osób, zapewnił: nie będzie ukrywania winnych, zależy nam na tym, żeby te sprawy zostały wyjaśnione. Jak dodał, w polskich służbach nie ma miejsca na tego typu działanie.

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24/Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości