Najpierw potrącił, a potem przygniótł. Własny samochód uwięził kuriera
Młody, 21-letni kurier zaparkował samochód na lekkim wzniesieniu. Przez nieuwagę zostawił go na luzie i nie zaciągnął ręcznego. Kiedy chciał wyciągnąć przesyłkę, auto najpierw po potrąciło, a potem przygniotło podwoziem do ziemi.
Mężczyzna miał w środę po południu dostarczyć paczkę na ulicę Glinicką w Wałbrzychu.
- 21-latek zaparkował dostawczego citroena przed jednym z budynków, na lekkim wzniesieniu, po czym poszedł po paczki, które miał z tyłu samochodu. Nie zabezpieczył auta jednak ani biegiem, ani hamulcem ręcznym. Auto zaczęło się staczać, najpierw uderzyło kuriera drzwiami, po czym go przewróciło. Citroen oparł się o elewację, a mężczyzna, leżąc na brzuchu, został przygnieciony do ziemi belką tylnego zawieszenia - relacjonuje Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy wałbrzyskiej straży pożarnej.
Sprawna akcja
Kurier nie mógł się ruszać, był zakleszczony. Miał uraz stóp, został też uderzony w głowę. Ale był z nim kontakt, odpowiadał na pytania. Strażacy musieli obmyślić plan, jak wyciągnąć 21-latka spod samochodu.
- Musieliśmy najpierw przede wszystkim ustabilizować pojazd. Drewnianymi klinami, a także poprzez podpięcie go grubą taśmą do innego samochodu. Następnie spięliśmy pasami tylne zawieszenie, aby je usztywnić, żeby nie pracowało. Na końcu samochód został podniesiony przy pomocy poduszek niskociśnieniowych, do których wtłacza się sprężone powietrze - tłumaczy Kwiatkowski.
Strażacy uwinęli się z tym błyskawicznie. Mężczyźnie został założony kołnierz ortopedyczny, ustabilizowano też jego nogi. Pod autem spędził niecałe pół godziny. Po całej akcji został przewieziony karetką do szpitala, ale na szczęście bez poważniejszych obrażeń.
Do zdarzenia doszło w Wałbrzychu przy ul. Glinickiej:
Autor: ib//ec / Źródło: TVN24 Wrocław
Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Wałbrzych
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że 24 lutego 2025 roku wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych - dyrektorów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Chodzi o apartamenty, z których korzystał między innymi Karol Nawrocki, kandydat na prezydenta wspierany przez PiS, wcześniej szef Muzeum IIWŚ.
Jest śledztwo w sprawie pokoi i apartamentów należących do Muzeum II Wojny Światowej
- Źródło:
- tvn24.pl, gov.pl
Interwencje Waszyngtonu w wybory do Bundestagu były "nie mniej dramatyczne, drastyczne i wreszcie oburzające niż interwencje, które widzieliśmy z Moskwy" - powiedział po ogłoszeniu wyników exit poll Friedrich Merz, który prawdopodobnie zostanie kanclerzem Niemiec. Lider CDU mówił o "ogromnej presji z dwóch stron".
"Dramatyczne, drastyczne, oburzające". Merz o "interwencjach" w wybory w Niemczech
Nie skończyło się na 10 minutach i nie miało być to godzinne spotkanie - powiedział w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek o rozmowie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w USA. Dodał, że "było to bardzo dobre spotkanie, na którym prezydent omówił wszystkie najważniejsze sprawy".
"Nie skończyło się na 10 minutach". Mastalerek o kulisach spotkania Duda-Trump
Przez tydzień trwały poszukiwania 26-latki z gminy Kłodzko. W niedzielę policjanci znaleźli ciało zaginionej Katarzyny B. Jej były partner usłyszał zarzut zabójstwa. On też wskazał miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki. Do zabójstwa się jednak nie przyznaje. - Przedstawione przez niego wyjaśnienia są absurdalne - powiedział Mariusz Pindera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
Znaleziono ciało zaginionej 26-latki. Jej były partner usłyszał zarzut zabójstwa
W poniedziałek rano w Alejach Jerozolimskich zderzyło się siedem samochodów osobowych. Nie ma osób poszkodowanych. Były spore utrudnienia.
Zarzuty znieważenia, stosowania gróźb karalnych i uszkodzenia ciała usłyszała kobieta, która miała pobić i poniżać osobę z niepełnosprawnością. O sprawie zrobiło się głośno, gdy do sieci trafiły nagrania z całego zdarzenia.
Biła, poniżała i oddała mocz na osobę z niepełnosprawnością. Usłyszała zarzuty
- Źródło:
- tvn24.pl
Czy na pewno otoczenie prezydenta postawiło we właściwej sytuacji głowę państwa, wysyłając go na tego rodzaju spotkanie? - pytał w programie "W kuluarach" dziennikarz "Faktów" TVN Piotr Kraśko o rozmowie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska przekazała, że Pałac Prezydencki dwukrotnie przez ostatnie pół roku starał się o doprowadzenie do rozmowy obu przywódców. Duda miał jednak warunek.
Andrzej Duda miał warunek, ale "ktoś przekonał prezydenta"
To było okropne. Był w najgorszym stanie, w jakim go kiedykolwiek widziałem - mówił były asystent księcia Williama Jason Knauf. W zeszłym roku podano do wiadomości publicznej, że z chorobą nowotworową zmagają się żona księcia Walii, księżna Kate i jego ojciec, król Karol III.
Były asystent księcia Williama: nigdy nie widziałem go w gorszym stanie
W niedzielę odbyły się przedterminowe wybory do niemieckiego Bundestagu. Pod wieloma względami są historyczne. Ich zwycięzcą został konserwatywny blok CDU/CSU. Lider ugrupowania Friedrich Merz pretenduje do stanowiska kanclerza federalnego. Wyniki wskazują na najwyższą od kilkudziesięciu lat frekwencję, na sukces skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec AfD i najsłabszy w powojennych Niemczech wynik socjaldemokratów. Oto co warto wiedzieć po wyborach w Niemczech.
Pod wieloma względami historyczne. Co warto wiedzieć po wyborach w Niemczech
Tysiące alarmów, miasta obrócone w ruinę, setki zabitych dzieci. Skala rosyjskiej agresji
Jedną rzecz chcemy zrobić. Chcemy pokazać polskiemu społeczeństwu, ale też polskim przedsiębiorcom, których jest ponad trzy miliony w naszym kraju, że potrafimy zorganizować w sposób absolutnie profesjonalny coś, co do tej pory nie udało nikomu. Dlaczego? Trudno by urzędnicy deregulowali sami siebie - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPostu, szef zespołu do spraw deregulacji, w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24.
Bohaterowi tego materiału od 12 lat zanikają płuca. Oddycha dzięki butlom z tlenem, ale ich wynajęcie kosztuje, tak jak i prąd, bez którego nie będą działać. Renta już od dawna na to nie wystarcza, więc pożycz, i ma długi. Ogromne. Ratunkiem byłby przeszczep, ale wciąż nie ma na to szans.
Od 12 lat znikają mu płuca. Urządzenia, które podają mu tlen, pracują całą dobę, a ceny prądu są wyższe niż jego renta
- Źródło:
- Fakty TVN
W Regułach pod Warszawą doszło do zderzenia pociągu Warszawskiej Kolei Dojazdowej z samochodem osobowym.
Przywódca niemieckiej FDP Christian Lindner ogłosił zakończenie kariery politycznej. "Teraz wycofuję się z aktywnej polityki" - poinformował Lindner po tym, jak jego partia - według wstępnych wyników - nie przekroczyła pięcioprocentowego progu w niedzielnych wyborach do Bundestagu.
"Porażka". Były minister wycofuje się z polityki
Na okupowanym Zachodnim Brzegu od ponad miesiąca trwa intensywna operacja antyterrorystyczna Izraela. Minister obrony Israel Kac ogłosił w niedzielę, że z objętych działaniami terenów przesiedlono już 40 tysięcy Palestyńczyków. Armia potwierdziła, że po raz pierwszy od 2002 roku skierowała tam czołgi.
Po ponad dwudziestu latach znowu wjechały czołgi
Drogowcy z powiatu radomskiego w ostatnich tygodniach zebrali blisko 200 starych opon porzuconych w rowach wzdłuż dróg powiatowych. Podejrzewają, że prawdopodobnie pozbywają się ich w ten sposób zakłady wulkanizacyjne lub przedsiębiorcy, chcący uniknąć kosztów utylizacji.
Setki opon przy drogach powiatowych. Drogowcy zapowiadają użycie fotopułapek i dronów
- Źródło:
- PAP/tvnwarszawa.pl
Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży, ale nie chciała korzystać z noclegowni, bo musiałaby się rozdzielić ze swoim mężem. Dlatego rozbili namiot w jednym z łódzkich parków. Tam mieszkali, nawet podczas mrozów. Dzięki strażnikom miejskim, urzędnikom i wolontariuszom mają już dach nad głową.
Jest w ósmym miesiącu ciąży, mieszkała z mężem w namiocie w miejskim parku
- Przyszłość jest naturalną konsekwencją naszych działań tu i teraz. Tylko na nią jeszcze mamy wpływ. Dlatego tak ważne, żeby dobrze się do niej przygotować - mówi Natalia Hatalska, założycielka i dyrektorka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. W rozmowie z tvn24.pl wskazuje, że kolejnym obszarem, który ludzkość będzie próbować cyfryzować są zmysły. -Doświadczenia cyfrowe mają w ten sposób stać się pełniejsze - wyjaśnia.
Po cyfryzacji informacji i relacji czas na zmysły. "Czy w przyszłości nie będą nam potrzebne ciała?"
- Źródło:
- tvn24.pl