Wrocław

Ukradł kartę znajomej i poszedł do kina

Wrocław

TVN 24 Wrocław | baluUkradł kartę płatniczą

Wykorzystał moment nieuwagi znajomej i ukradł jej kartę płatniczą. Wykonał 26 transakcji zbliżeniowych na łączną kwotę blisko 650 zł. Teraz 24-latkowi z Lubina grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Mężczyzna na konto swojej znajomej chodził do kina, kupował bilety komunikacji miejskiej i doładowywał sobie telefon - informuje asp. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji. - Łącznie z konta pokrzywdzonej wypłacił blisko 650 złotych - dodaje.

24-latek odwiedził swoją znajomą w jednym z wrocławskich domów studenckich. Wykorzystał moment nieuwagi i ukradł jej 150 złotych oraz kartę płatniczą. Jak ustalili policjanci, mężczyzna 26 razy użył skradzionej karty płacąc zbliżeniowo za swoje zakupy.

Grozi mu 5 lat więzienia

W niedługim czasie po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci ustalili, że złodziejem okazał się 24-latek z Lubina. W chwili zatrzymania policjanci zabezpieczyli skradzione karty płatnicze oraz jeden z kupionych przy użyciu transakcji zbliżeniowej bilet do kina.

- Teraz za czyny, o które meżczyzna jest podejrzany odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności - przestrzega Dutkowiak.

Ukradli? Natychmiast zgłoś

Policjanci apelują do wszystkich posiadaczy kart płatniczych. W przypadku zagubienia bądź utraty kart należy natychmiast powiadomić placówki bankowe. Dzięki temu ewentualnym sprawcom kradzieży uniemożliwi to dokonanie transakcji.

Autor: balu/b / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Wrocław | balu

Pozostałe wiadomości