Zderzyli się z samochodem do przewozu zwierząt. Dwie osoby zginęły, pięć w szpitalu, w tym dwie ośmioletnie dziewczynki

Autor:
mag/tam
Źródło:
tvn24.pl
Oleśnica (woj. dolnośląskie)
Oleśnica (woj. dolnośląskie)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthOleśnica (woj. dolnośląskie)

Samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem do przewozu zwierząt. Zginęli mężczyzna i kobieta. Pięć osób z obu aut trafiło do szpitala, w tym dwie dziewczynki w wieku ośmiu lat. Droga wojewódzka nr 368 w Smardzowie (woj. dolnośląskie), gdzie doszło do wypadku, jest zablokowana.

Jak przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, na drodze wojewódzkiej nr 368 na wysokości miejscowości Smardzów (powiat oleśnicki) - w kierunku S8 - doszło do wypadku.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około 13.30. Uczestniczyły w nim dwa samochody.

Dwie osoby nie żyją, dwoje dzieci w szpitalu

Autem do przewozu zwierząt marki Mercedes, którego naczepa była pusta, podróżowały dwie osoby. Jak przekazał strażak, wyszły z samochodu o własnych siłach.

Drugim autem - volkswagenem polo - podróżowało pięć osób. - Dwie z nich zmarły na miejscu. To 39-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu oleśnickiego. Pozostałe trzy osoby, w tym dwójka dzieci - dwie dziewczynki w wieku ośmiu lat - zostały przetransportowane do szpitala - mówi Bernadeta Pytel, rzeczniczka policji w Oleśnicy.

Dwie osoby zginęły w zderzeniu dwóch pojazdówmojaolesnica.pl

Dziewczynki nie są siostrami, ale są ze sobą spokrewnione. Członkami tej samej rodziny były także ofiary wypadku.

PSP podawała, że dzieci były w ciężkim stanie. Pytel przekazała, że są już w stanie stabilnym. - Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedziała.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Dwie osoby z mercedesa także są hospitalizowane. - Pasażerka była komunikatywna, rozmawiała z policją i zrelacjonowała przebieg zdarzenia ze swojej perspektywy - mówi Pytel.

Dwie osoby zginęły w zderzeniu dwóch pojazdówmojaolesnica.pl

Wstępnie ustalono, że volkswagen z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z mercedesem czołowo, po czym odrzuciło go na pas zieleni.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach, na miejscu działają służby, m.in. osiem zastępów straży pożarnej. Jak szacują, utrudnienia potrwają co najmniej do 17.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mojaolesnica.pl

Pozostałe wiadomości