Kierowca jechał na "czołówkę" z policjantem

Autor:
ib/gp
Źródło:
tvn24.pl/policja Strzelce Opolskie
Kierowca jechał na "czołówkę" z policjantem
Kierowca jechał na "czołówkę" z policjantemPolicja Strzelce Opolskie
wideo 2/8
Policja Strzelce OpolskieKierowca jechał na "czołówkę" z policjantem

Na jednej z dróg na Opolszczyźnie kierowca peugeota wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. O mało nie spowodował czołowego zderzenia z autem kierowanym przez policjanta z drogówki. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w samochodzie funkcjonariusza.

Świadkiem zdarzenia pod koniec września był policjant z drogówki w Strzelcach Opolskich, jadący do pracy na poranną zmianę. Około godziny 5.20 funkcjonariusz poruszał się drogą pomiędzy miejscowościami Zawadzkie i Liszczok. Było kompletnie ciemno. Z przeciwka, lewym pasem, jechały dwie ciężarówki, jedna za drugą. W pewnym momencie policjant zobaczył na swoim pasie parę świateł wyłaniających się zza tira.

Kierowca jechał na "czołówkę" z policjantemPolicja Strzelce Opolskie

Zarejestrowane kamerą

- Kierowca osobówki nie upewnił się do co możliwości wykonania manewru wyprzedzania. W ostatniej chwili uniknął czołowego zderzenia z pojazdem mundurowego. Całą sytuację zarejestrowała kamera umieszczona w jego samochodzie - mówi Marta Białek, rzeczniczka strzeleckiej policji.

Jak widać na nagraniu, wszystkie pojazdy zdążyły wyhamować i tym samym uniknąć kolizji. Auta zjechały na bok, funkcjonariusz sporządził dokumentację ze zdarzenia, a następnie razem z nagraniem wideo przekazał ją do zespołu do spraw wykroczeń komendy w Oleśnie. Tam obecnie sprawa jest wyjaśniana. Kierowcy może grozić mandat w wysokości do 5000 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/gp

Źródło: tvn24.pl/policja Strzelce Opolskie

Źródło zdjęcia głównego: Policja Strzelce Opolskie

Pozostałe wiadomości