Kradzież i szarpanina z ochroniarzem w markecie. Jeden z mężczyzn celował w niego atrapą pistoletu. Nagranie

Autor:
ib/tok
Źródło:
tvn24.pl
Kradzież z rozbojem w dyskoncie
Kradzież z rozbojem w dyskonciePolicja Dolnośląska
wideo 2/6
Policja DolnośląskaKradzież z rozbojem w dyskoncie

Dwóch mężczyzn chciało wynieść z jednego z dyskontów kawę, zabawki i maszynki do golenia. Widząc to, sklepowy ochroniarz próbował zatrzymać złodziei. Jeden z nich wyciągnął zza paska spodni przedmiot przypominający broń i wycelował w interweniującego.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Legnicy na Dolnym Śląsku. Widząc, jak dwaj młodzi mężczyźni próbują dokonać kradzieży, ochroniarz podszedł do nich i poprosił, aby udali się z nim do pomieszczenia socjalnego. Wówczas 22-latek i 24-latek zaczęli zachowywać się agresywnie. Ochroniarz siłą próbował zatrzymać jednego z nich w sklepie. Doszło do szarpaniny.

- Drugi mężczyzna podniósł bluzę, pokazując interweniującemu pracownikowi, że ma broń. Ochroniarz dalej próbował ich ująć, ale idąc ku wyjściu, jeden z mężczyzn wyciągnął zza paska spodni przedmiot przypominający broń, który skierował w stronę bezbronnego pracownika sklepu. Sprawcy wybiegli ze sklepu ze skradzionym towarem - relacjonuje Jagoda Ekiert, rzeczniczka policji w Legnicy.

Kradzież z rozbojem w dyskonciePolicja Dolnośląska

Szybkie zatrzymania

Funkcjonariusze poinformowani o zdarzeniu w pierwszej kolejności zabezpieczyli sklepowy monitoring. Widząc zapisy z kamer, rozpoznali mężczyzn, których doskonale znali z wcześniejszych przestępstw, między innymi rozbojów, kradzieży, wymuszeń i kradzieży rozbójniczych oraz włamań.

- Już po kilkudziesięciu minutach policjanci zatrzymali jednego z nich na przystanku autobusowym, a drugiego w miejscu jego zamieszkania. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Wkrótce mężczyźni zostaną przesłuchani, a prokurator zadecyduje o dalszym ich losie. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - zaznacza Ekiert.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Dolnośląska

Pozostałe wiadomości