"Staramy się być o krok przed". Premier zapowiada transformację szpitali tymczasowych

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24
Premier Morawiecki: część szpitali tymczasowych zostanie przekształcona w szpitale rehabilitacyjne dla ozdrowieńców
Premier Morawiecki: część szpitali tymczasowych zostanie przekształcona w szpitale rehabilitacyjne dla ozdrowieńców
wideo 2/13
Premier Morawiecki: część szpitali tymczasowych zostanie przekształcona w szpitale rehabilitacyjne dla ozdrowieńców

Gdy wreszcie zwalczymy tę okropną, fatalną trzecią falę - a jesteśmy bliżej tego dzięki procesowi szczepień - to wtedy część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej – zapowiedział we Wrocławiu premier Mateusz Morawiecki, który wizytował szpital tymczasowy.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu podkreślał, że placówki takie jak ta pełniły i pełnią różne funkcje. - Zanim ta trzecia fala wezbrała, w wielu miejscach służyły jako punkty szczepień. Sam szpital tymczasowy jest ostatnią linią obrony przed COVID-19. Szpitale tymczasowe pełnią dziś zasadniczą rolę w leczeniu COVID-19 – powiedział mediom. I dodał: - Staramy się być o krok przed tym, co może nas jeszcze zaskoczyć. Zawsze trzeba założyć najgorszy możliwy scenariusz. OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W ramach zakładania tego najgorszego scenariusza, a więc wzrostu liczby chorujących na COVID-19 osób, podjęto - jak mówił premier - decyzję o powiększeniu bazy łóżkowej. Nie tylko w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu, ale też "w wielu jednostkach medycznych na Dolnym Śląsku". Premier podkreślił, że z rządem w walce z koronawirusem współpracują samorządowcy. - Niezależnie od tego, kto jakie barwy reprezentuje – przyznał szef Rady Ministrów. ZOBACZ RAPORT TVN24.PL O KORONAWIRUSIE

"Część szpitali tymczasowych zamieni się w szpitale rehabilitacji pocovidowej"

Jak mówił premier Morawiecki, szpitale tymczasowe, które dziś - w trakcie trzeciej fali pandemii COVID-19 - wypełniają się pacjentami, już wkrótce mogą zmienić swój charakter. - Gdy wreszcie zwalczymy tę okropną, fatalną trzecią falę - a jesteśmy bliżej tego dzięki procesowi szczepień - to wtedy część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej – poinformował premier. Dodał, że taka rehabilitacja jest potrzebna wielu ozdrowieńcom.

Szczegółów planów przekształcania szpitali tymczasowych w rehabilitacyjne na razie jednak nie przedstawiono. Jak zaznaczał Morawiecki, będzie następowało to w zależności od decyzji wojewodów i kierownictwa medycznego placówek. - Będziemy transformować, kształtować, tworzyć nowe jednostki już dziś, jutro, pojutrze dla ludzi, dla naszych rodaków, którzy będą wymagali rehabilitacji pocovidowej. Na to kładziemy już dzisiaj ogromny nacisk, żeby kwiecień, maj, czerwiec, lipiec to było również w coraz szerszym zakresie zajęcie się pacjentami już po COVID-19 – wyjaśnił premier.

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Krystian Maj/KPRM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości