Straciła panowanie nad autem, uderzyła w drzewo. 24-latka była pijana

Wrocław

Straciła panowanie nad autem, uderzyła w drzewo. 24-latka była pijana A. Pawlukiewicz | TVN24 Wrocław
wideo 2/3

24-letnia mieszkanka Dolnego Śląska miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W takim stanie wsiadła za kierownicę. Straciła panowanie nad kierownicą, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

Do wypadku doszło we wtorkowe popołudnie na trasie pomiędzy Miszkowicami a Raszowem (powiat kamiennogórski).

- 24-letnia kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na lewe pobocze, wpadła w poślizg, uderzyła przodem pojazdu w przydrożną skarpę, a następnie w drzewo - relacjonuje podkom. Daniel Przychocki z policji w Kamiennej Górze.

Pijana kierująca

Na miejscu pojawiła się nie tylko policja, ale też pogotowie i strażacy. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód osobowy, który uderzył w przydrożne drzewo i leżał na boku. Zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia. W pojeździe znajdowała się uwięziona osoba, wydobyliśmy ją przy pomocy sprzętu hydraulicznego i przekazaliśmy służbie medycznej - informował bryg. Piotr Gabruś z kamiennogórskiej straży pożarnej.

Po kobietę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 24-latka, z obrażeniami niezagrażającymi życiu, została przetransportowana do szpitala w Jeleniej Górze. Kierująca audi miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło na terenie powiatu kamiennogórskiego:

Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | A. Pawlukiewicz