Kłęby gęstego dymu wydobywały się z mieszkania. Cztery osoby poszkodowane

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław
Pożar mieszkania w Kamiennej GórzeTVN24 Wrocław
wideo 2/5
TVN24 WrocławPożar mieszkania w Kamiennej Górze

W wyniku pożaru doszczętnie spłonęło mieszkanie w jednym z bloków w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). Czworo lokatorów zostało poszkodowanych, ale w porę zdążyli się ewakuować.

Chwilę po godzinie 7 rano dyżurny kamiennogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące płonącego mieszkania w jednym z bloków na terenie miasta. Na miejsce pojechało sześć zastępów strażaków.

Sami się ewakuowali

W płonącym mieszkaniu przebywały cztery osoby - dwoje dorosłych i dwoje dzieci w wieku 4 i 11 lat. Zdążyli się sami ewakuować na zewnątrz, jeszcze przed przyjazdem strażaków. Z pierwszych przekazywanych informacji wynika, że odnieśli niegroźne obrażenia w postaci podtrucia i poparzeń.

Pożar mieszkania w Kamiennej GórzeTVN24 Wrocław

- Wszystkie osoby zostały przekazane ratownikom medycznym. Pomieszczenie, w którym był pożar zostało doszczętnie spalone, natomiast pozostałe mieszkania przylegające nie ucierpiały - mówi Karol Leszczyński, oficer prasowy straży pożarnej w Kamiennej Górze.

W momencie przyjazdu pierwszych zastępów na miejsce, z okien wydobywały się kłęby gęstego dymu. Strażakom dość szybko udało się opanować pożar.

- Pożar jest ugaszony, trwa przewietrzanie i przeszukiwanie pomieszczeń - mówił rano Leszczyński.

Na razie nieznane są przyczyny pożaru. Ich wyjaśnianiem zajmie się policja.

Autor:ib/ks

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław