Gęsta mgła utrudniała widoczność, nie zauważył nadjeżdżającej ciężarówki. 87-latek zmarł w szpitalu

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Śmiertelny wypadek w Czerwonej WodzieDP ENERGIA Centrum Pomp Ciepła
wideo 2/8
istotne.plŚmiertelny wypadek w Czerwonej Wodzie

W miejscowości Czerwona Woda na Dolnym Śląsku doszło do tragicznego wypadku. 87-letni kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa jadącej ciężarówce. Pojazdy się zderzyły. Starszy mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Zdarzenie w poniedziałek przed godziną 13 zarejestrowała kamera monitoringu zamontowana na ścianie budynku prywatnej firmy, znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Lubańskiej i Leśnej w Czerwonej Wodzie.

Co pierwsze rzuca się w oczy na nagraniu, to zalegający w tamtym regionie śnieg i mgła utrudniająca widoczność. Warunki do jazdy zdecydowanie niekorzystne.

Tego dnia widoczność utrudniała mgłaKPP Zgorzelec

Pod koła ciężarówki

Dalej widzimy, jak cinquecento powoli zbliża się do skrzyżowania. Kierowca czeka, aż samochód jadący z jego prawej strony przejedzie. W tym samym czasie widać, jak z przeciwnej strony, z mgły wyłaniają się światła ciężarówki. Kierowca fiata najwyraźniej ich nie dostrzegł. Wyjechał prosto przed tira.

Na miejsce wezwano policję i służby ratunkowe.

- Pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, kierując pojazdem marki Fiat, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi ciężarowemu, kierowanemu przez 35-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Kierujący fiatem został przewieziony do szpitala. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł - informuje Agnieszka Goguł, rzeczniczka policji w Zgorzelcu.

Kierowca fiata zmarł po przewiezieniu do szpitalaKPP Zgorzelec

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: DP ENERGIA Centrum Pomp Ciepła