Wrocław

Wrocław

Klientka jednego z hoteli w Karpaczu otrzymała dość nieszablonowy paragon za pobyt swojej córki. Na kwitku widniał zapis "usługa hotelowa dopłata za bachora" na kwotę 165 złotych. Kobieta oburzona treścią wrzuciła zdjęcie paragonu do sieci. Hotel przeprasza za wpadkę swojego pracownika.

Rafał Mikołajczyk - niepełnosprawny kolarz starający się o kwalifikację na paraolimpiadę w Tokio w 2020 roku - w trakcie treningu został zaatakowany przez kierowcę samochodu. Mężczyzna miał najpierw zatarasować mu drogę, a potem zepchnąć sportowca, wraz z jego rowerem, do rowu. Kierowca został zatrzymany. Jak podają media, to syn wójta gminy Żórawina.

Kierowca busa utknął na przejeździe kolejowym. Opadły rogatki, bo nadjeżdżał już pociąg. Maszynista, na szczęście, zauważył busa i zwolnił. Sprawą zajęli się policjanci. Kierowca usłyszał już zarzuty, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a przed sądem odpowie za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Piotr K. jest podejrzany o wyłudzenie ponad pół miliona złotych od zakonnicy, która znaczną część tej kwoty - według śledczych - przywłaszczyła z domu pomocy społecznej. Okazuje się, że przestępcza działalność mężczyzny mogła zataczać znacznie szersze kręgi. Do prokuratury zgłaszają się bowiem kolejne osoby, które padły ofiarą oszustwa. Najprawdopodobniej zarzuty dla 43-letniego mężczyzny wkrótce zostaną rozszerzone.

- Niewiarygodna bezmyślność - tak o zachowaniu rodziców półtorarocznego chłopca mówią policjanci. Dziecko, w upalny dzień, zostało pozostawione w zamkniętym samochodzie na parkingu w Kudowie Zdroju (Dolnośląskie). Z pomocą pospieszył mu przypadkowy mężczyzna, który wybił szybę i wyciągnął chłopca. Sprawę pozostawienia dziecka w aucie wyjaśnia policja.

27-letni kierowca samochodu dostawczego celowo, zdaniem policji, potrącił trzy idące chodnikiem osoby. Później pobił jeszcze jedną z kobiet. Mieszkaniec Wałbrzycha (Dolnośląskie) został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu.

Dzielnicowi z komisariatu na wrocławskim Ołbinie chcieli zatrzymać do kontroli agresywnie jadącego kierowcę. Ten, zamiast się zatrzymać, dodał gazu i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Drugi oddał strzały ostrzegawcze. Kierowcy udało się uciec, ale po niespełna dobie zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o prowadzenie auta. 21-latek niedawno został zwolniony z więzienia.

Od soboty trwały poszukiwania 17-letniego Wojtka, który wszedł do Zalewu Sulistrowickiego i zniknął pod powierzchnią wody. Na miejscu działała straż pożarna, policja, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i płetwonurkowie. Kilka dni intensywnych działań nie przyniosły skutku. Dopiero w czwartek zwłoki nastolatka zostały odnalezione.

Oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie faktur i inne przestępstwa skarbowe - takie zarzuty usłyszeli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Kilkunastu zatrzymanych miało bogacić się na wyłudzaniu zwrotu podatków przy imporcie i dystrybucji śruty sojowej. Straty Skarbu Państwa oraz kilku niemieckich spółek szacuje się na prawie 20 milionów złotych.