Wróciła do domu, na kanapie zastała wylegującego się dzika

Autor:
ps/dd
Źródło:
spegiel.de
Kicin. Strażnicy gminni uwolnili dziki
Kicin. Strażnicy gminni uwolnili dzikiStraż Gminna w Czerwonaku
wideo 2/3
Straż Gminna w Czerwonaku Kicin. Strażnicy gminni uwolnili dziki

Mieszkanka niemieckiego miasta Hagen po powrocie do domu przeżyła szok. W jej salonie na kanapie leżał dzik. Przestraszona kobieta natychmiast zamknęła drzwi i wezwała policję.

Do nietypowego zdarzenia w mieście Hagen w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia doszło na początku lutego. Kiedy 39-latka po powrocie do swojego domu otworzyła drzwi, trzy metry od niej w salonie na kanapie wypoczywał dzik. Kobieta szybko zamknęła drzwi i zadzwoniła na policję.

Według służb zwierzę przedostało się do domu prawdopodobnie przez drzwi na patio. Te następnie się zatrzasnęły, a dzik został uwięziony. Zanim się położył, zniszczył niektóre meble.

Dzik wyszedł z domu

Policjanci wraz z myśliwym szukali sposobu na to, w jaki sposób pozbyć się 60-kilogramowego dzika z domu, tak aby go nie stresować i nie prowokować do agresji. Ostrożnie otworzyli drzwi wejściowe, po czym nieproszony gość opuścił dom.

"Dziki wiosną chronią swoje młode. Trzymaj się od nich z dala. A jeśli zwierzę pojawi się w twoim salonie, wezwij policję" - napisała w komunikacie policja.

Google Maps

Autor:ps/dd

Źródło: spegiel.de

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Polizei NRW Hagen